Açık Öğretim de Sınıf Geçme Yöntemleri

aof acik ogretim sinav gecme ipucu yontemleriAçık Öğretim de okuyan milyonlarca insan var bunların ancak %10 gibi bir kısmı bitirebiliyor. Çünkü AÖF okumak gerçekten zor. Hem örgün hem de AÖF bitirmiş biri olarak şunu söyleyeyim AÖF örgünden daha zor arkadaş. Aksini iddia eden yalan söyler. Örgün de hocanız size anlatır her ne kadar kıl hocalar olsun olmasın gene bir şeyler anlatır. Çevrenizde ki arkadaşlarınızla da dayanışma yaparsınız ve çalışırsınız beraber. Hoca önemli yerlere vurgu yapabilir. Not alırsınız ya da sınav sonuçlarında bazı hocalar vardır ki size ekstradan bir puan dahi verebilir… Ama AÖF te böyle şeyler söz konusu değil! Test olursunuz biter gider 1 soruyla dahi kalıverirsiniz.

AÖF ü ben nasıl bitirdim.Öyle aylarca çalışmadım.Genel de son 1 hafta çalıştım ve geçtim.Öyle 50 60 ile de değil 70 80 90 notlarla geçtim bitti. 🙂

Siz 1 haftaya bırakmayın hatta son 1 ay kala da çalışabilirsiniz. (Gerçi ben eski sistemin mezunuyum ama yeni sistem de de bu konular geçerli olacaktır.)

Bazı dershaneler yayınlar var o yayınların kitaplarını satın alın ve geçmiş yıl sorularını özellikle sürekli çözün.Bilmeseniz dahi çözün cevap anahtarına bakarak çözün. Çözdükten sonra bile detaylı şekilde okuyarak tekrar edin. Yine dershanelere ait konu anlatımlı kitaplar var. Bunlar özettir. Bu özetleri 2 şer kez okuyup sonlarında var olan testleri çözün ve çözdüğünüz zaman 2 3 kere üstünden geçin tekrar okuyun. Sizlere AÖF ün verdiği kitaplar vardır. Bu kitapların Ünite sonlarında ki soruları çözün.Bu sorular dan en az 1-2 tane soru çıkabiliyor tamı tamına aynı şekilde o yüzden tüm soruları okuyup ezberleyin.

Sonra sınavda bir den soruların çok basit olduğunu görecek soruyu okur okumaz aklınızdaki bildiğiniz cevabı şıklarda arayacak ve anında işaretleyeceksiniz.

oturanbilge.com

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •