Apple iPhone iOS 9.1 Güncellemesi Geldi

Kısa bir süre önce gelmişti ve iPhone 4S performansını yeniliklerini sizlere yazmıştık. Bugün itibariyle iPhone kullananlara bildirim ile iOS 9.1 güncelleme uyarısı gelmeye başladı. Gelir gelmez bu güncellemeyi yükledim. iOS 8’den iOS 9’a yükseltme işlemi haliyle uzun sürmüştü. iOS 9.0.2 den iOS 9.1‘e yükseltme işlemi haliyle kısa sürdü.

 
iOS 9.0.2 güncellemesi
 

 
iOS 9.1 Güncellemesinin Boyutu Nedir?

iOS 9.1 güncellemesi 174 MB boyutunda. Kısa sürede indirilip yüklenmeye başlıyor.
iOS 9.1 Güncellemesinde Yenilikler Neler?

– Live Photo: iPhone’unuzu kaldırdığınızı veya indirdiğinizi akıllıca sezer, böylece Live Photo bu hareketleri otomatik olarak kaydetmiyor

– Unicode 7.0 ve 8.0 emojilerini tam olarak destekleyen 150’den fazla yeni emoji karakteri, çoklu görev kullanıcı arayüzündeyken geliştirilmiş performans ayarı.

– Game Center’ı başlatmasını engelleyen sorunun düzeltimi.

– Uygulamaların içeriğini büyüten bir sorunun çözümü mevcut. (Bu en büyük sorunlardan biriydi. iPhone hafıza dolma sorunu olarak karşımıza çıkıyordu. iPhone cihazlarında önbelleğe alınan özellikler görseller yüzünden şişiyordu ve iPhone cihazında yer kalmıyordu.)

– POP Postası hesapları için yanlış bir okunmamış posta sayısına neden olan bir sorunu çözümü giderildi.

– Kullanıcıların yeni posta veya mesajlardan son kullanılan kişileri silmelerini engelleyen bir sorunun düzeltilmesi yapıldı.

– Bazı mesajların e-posta arama sonuçlarında görünmemesine neden olan bir sorunu düzeltildi.

– Sesli Mesaj gövdesinde gri bir çubuk bırakan bir sorunu çözümü yapıldı.

– Operatörlerde etkinleştirme hatalarına neden olan bir sorunu düzeltimi yapıldı.

– Bazı uygulamaların App Store’dan güncellenmesini engelleyen bir sorunu düzeltimi yapıldı.
iOS 9.1 Güncellemesini Hangi Cihazlar Alıyor?

iOS 9.1 güncellemesini; iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4 ve iPod touch 5 alıyor.
iOS 9.1 Performansı Nasıl?

Performans bakımından özellikle iPhone 4s’de gördüğüm kadarıyla çok fazla olmasada iOS 9.0.2’den biraz daha hızlı. Zaten daha çok hataların giderilmesi için çıkarılmış bir güncelleme gibi gözüküyor. Yani yüklemenizde büyük bir fayda var.