Artık iphone Ucuzlayacakmış

ipohone ucuzluyorBugün bir haber sitesin de okudum diyor ki iphone artık ucuzlayacak artık servet ödenmeyecek.

Apple yüksek fiyatlardan dolayı yeni cihaz üzerinde çalışıyormuş da onu çıkartacakmış. Hatta kullanılan çelik kasalar yerine alüminyum kullanacaklarını belirtmişler.

Böyle abudik gubidik teknoloji haberlerini gazeteler de okur dururuz. Bu haberleri yazanların laf olsun diye yazdıklarını düşünüyorum. Maksat hani maaş alıyoruz bu bari yapamadık yeni haber bulamadık biz uyduralım gibisinden.

Ya arkadaş iphone nin abd de ki fiyatlarından bi habersin. Sanki tüm dünya da 2000 3000TL ye satılıyor iphone ler. Ya abd de 499 dolara alınan iphone bizim burada 1700 TL ye satılmıyor müşteriye çakılıyor.

Sen bu haberi yapacağına Türkiye de ki gereksizce dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş verginin vergisi uygulamalarını dile getirip bu telefonun neden bu kadar pahalı olduğunu açıklasana.iphone alüminyum kasalı bir telefon çıkartsa bile bu telefon abd de satılır 200 dolara. O telefon Türkiye ye gelir satılır 1000TL ye.

Verginin vergisi tamam alınıyor ama mağazalarında yüksek kar elde etmeye çalışmaları da büyük bir etken.

Basının bu konuların üzerine gitmesi gerekmez mi? Ama yok gidemez 🙂 Zaten her basının patronun holdingine bağlı en az 1 adet elektronik marketleri var. Adamlar hallerinden memnun neden açığa vursunlar kendilerini ki? Türk halkını sömürmeye devam…

Atu
oturanbilge.com