Biraz Aynaya Baksak Olmaz mı?

Neredeyse ülkemizin insanlarının büyük bir kısmı harikalar diyarında yaşıyor. abd nin sosyal psikologlarının yönettiği basınımız sağ olsun insanlarımızın beynini öyle bir şekillendirmişlerki… Beyinleri o kadar sanallaşmışki cebinde lirası yok ama iyiyiz iyiye gidiyoruz çok şükür lafları dillerde! Borç harç içinde yüzüyorsun cebinde metelik yok bu mu iyi?

Bir de Ramazan geldi gündem birden Somali oluverdi. İyi güzel de Afrika da ki açlık yeni bir olay değilki UNİCEF BM vs. yıllardır bölgeye yardım yapmıyor muydu? Zaten yardımı gönderen ülkeler bu adamları bu hale getirmemiş miydi ki?

Mesela şu fotoğrafı ben 10 yıl evel de görmüştüm… Sudan dan açlıktan ölmek üzere olan bir bebek…

Ne oldu da birden aklımıza geldi bu durum böyle büyük kampanyalar vs. patlak verdi?

Tüm bunları geç yahu daha 6 ay evel 2011 in Türkiye sin de 2,5 aylık Kübra bebek açlıktan yaşamını yitirdi ne çabuk unuttunuz?

Hadi onu geç dediniz diyelim peki 76 yaşındaki Kore Gazimiz Selahattin Dönmez açlıktan evinde ölü bulundu niye? Muuhteşem istikrarlı bir durumda olduğumuz için mi?

Geçin bunları kimsenin iyi olduğu yok… Bu ülke de her yerde adımbaşı iftar çadırı var ne için bu çadırlar? Kimler için yemek çıkıyor? İhtiyacı olmayan adam niye gitsin… Daha dün gördüm Mecidiyeköy deki iftar çadırında 50 metrelik kuyruk vardı içer de de dolu yemek yiyen insan dışarda insanlar girmek için bekliyor…

Madem durumlar mükemmel böyle görüntüler ortaya çıkmaz… Dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde böyle birşey görebilirsiniz?

Bu yardımların arkasında perde arkası dolapları dönüyordur elbet bundan hiç şüpheniz olmasın… İleride çıkar bunun da kokusu bakalım göreceğiz…

Atu
Sacmalama.org