Call Of Duty Modern War Serileri

ww2’den sonra call of duty modern war serileri eski bir roman olan ve 3.dünya savaşını anlatan metal fırtınayı anımsatır. modern war 1-2-3 serilerinde önce rusya’da devrim yapmak isteyen ve eski sovyetler birliğini canlandırmak isteyen bir rus ile amerika ve ingilizlerin mücadalesini konu alır. serinin 2. oyunu ise rusya-amerika soğuk savaşının sıcak savaşa dökülmüş halidir.

bu sefer rusya amerikayı işgale kalkışarak amerikan ana vatanına savaşı taşır. serinin 3. oyununda ise 3.dünya savaşı avrupa kıtasında ingiltere, almanya gibi ülkelere de yansır. yapımcılarında açıkladığı üzere 3 oyun serisinin gidişi ve hikayenin akışkanlığı 24 adlı tv dizisine benzetilmeye çalışılmıştır.

vesselam adamlar bu seriyle hollywood prodüksiyonuna taş çıkartan film gibi oyun yapmıştır. er ryan’ı kurtarmak, kardeşler takımı ve kara şahin düştü’den sonra call of duty modern war konsepti ve oyunun orjinal senaryosuna bağlı kalınarak 3 oyunun senaryosunu birleştirip yeni bir hollywood filmi çekseler hiçte sırıtmaz.