Case 39

ben filmi ben beğendim. ilk başta türk insanı olarak mazlumun yanında olan bünyeler çok geçmeden çataldan golü yediklerinin farkına varıyor. ve çoğu zaman hiçbir şey dışardan göründüğü gibi olamayabiliyormuş diyor. film senaryo bakımından belki çok bir yenilik getirdiği söylenemez ama oyunculuk dışında yönetmen filmin havasını ve dozajını öyle muhteşem ayarlamış ki heyecan ve gerilimi gıdım gıdım arttırarak soluksuz izlenen bir film ortaya çıkmış. ben izleyeceğim hiçbir filmin ne konusunu okur, ne oyuncularına bakarım.

tamamen sürpriz olması ve bilinmeyene doğru gizemli yolculuklarımda bu konuyu ve oyuncuları bilmememek filmi daha bir anlamlı kılıyor. bir nevi bu benim kişisel düşüncem. ve bu filmde de daha türünü bile bilmediğim için ilk başında ha dedim olay bu, daha sonrasında bir çekişme ve velayet davaları izleyeceğim sanırım dedikten sonra film tamamen değişerek başka bir boyuta geçti. bu sefer filmin oturduğu yeni eksenine alışmaya çalışırken bu sefer heyecan dozajı giderek arttı ve exorcismli filmlere geçiş yaptık. finallere doğru da tüm duygu ve inançlarımızı rene ablamıza yönelttik.

son olarak da filmdeki küçük kızı dövme isteği insanda çok net kendini gösteriyor. normal hayatta bile evlat olsa sevilmeyecek bir velet. rene bu film için doğru seçim miydi bilemiyorum? rene’nin yüz yapısı pek korku-gerilim filmlerine gitmiyor bence. halka da ki gibi naomi watts bu filme cuk otururdu bence.