Cloverfield

hani futbol delisi erkekler iyi bilirler. real madrid ile barcelona maçını normal bir pes oyununda yaptığınızda aldığınız zevk ile bir became a pro. da veyahut football menager oyununda aynı takımlarla yani real madrid ile barcelona maçından aldığınız zevk bambaşkadır. insanoğlunun yapısı ve hissiyatının önüne geçilemiyor çoğu zamanda. işte bu filmde de peste oynadığınız bir maç ile aynı maça farklı bir bakış açısıyla fm’de oynadığınız maçtan aldığınız maksimum zevki verecek şekildedir.

bu filmden maksimum keyfi almak için filmi izlemeden önce hakkında ne bilgi toplayın, ne konusunu okuyun ne de fragmanını izleyin. bence oyuncu kadrosunu bile bilmeden filmi açın, play tuşuna basın ve koltuğunuzda arkanıza yaslanarak maksimum haz ve korku almaya bakın.

herhangi bir sıradan bir günde, bir anda gökleri yararcasına bir ses, patlama ve panik hali bundan daha iyi yansıtılamazdı. olayı yaşayanların gözünden handycam ile yansıtan felaket filmi. filmdeki gibi bir olay yaşandığında ortaya çıkacak kaosu en güzel yansıtacak yöntem bence de budur. amatör el kamerasıyla verilen kaos ortamı muazzam olmuş. çaresizlik, ne olduğu hakkında bilgi sahibi olamamanın verdiği gerginlik ve alışılmış mekânlardaki alışıla gelmedik olaylara tanık olma hissi harikulade aktarılmış.

canavarlı kaoslu felaket filmlerinde asıl amaç nedir? izleyiciyi dehşete düşürmek. cloverfield da bu işi hakkıyla yerine getiriyor. çok etkileyici. film zaten handycam tekniğiyle kafadan bir adım öne geçiyor. handycam-vari çekimle seyirci direkt olarak kendini filmin evreninde buluyor. canavar gelince yaşadığımız dehşet daha bir gerçekçi oluyor. 2 saat boyunca olayları çözmek, canavarın 1 saniyelik görüntüsünü yakalayabilmek için pür dikkat filmi seyrediyorsunuz, heyecan dorukta. canavarın da açık ve net gösterilmemesi filmi en güzel yanı olmuş.