Destiny 2 Ücretsiz Oldu

2017-2018’in sevilen oyunlarından Destiny 2 ücretsiz oldu. Battle.net üzerinden Destiny 2’yi ücretsiz indirebileceksiniz.

Normalde 90TL gibi bir fiyata satılan Destiny 2 Halloween (Cadılar Bayramı) dolayısıyla Battale.net tarafından ücretsiz olarak verilmeye başlandı. Tabi ki bu kısa süreliğine ücretsiz olarak dağıtılacak. Battale.net açıklamasına göre 2018 Kasım tarihleri arasında Destiny 2 ücretsiz indirilebilir. Ancak Battle.net’in ücretsiz dağıtım için sunduğu şartlar da mevcut. Battle.net üyeliğiniz yoksa bunu açmalısınız. Ayrıca açtığınız üyelikte SMS (kısa mesaj) ile doğrulama yani iki faktörlü korumayı aktif hale getirmeniz gerekmekte. Bu şartları sağladığınız anda Destiny 2’yi temin edebilirsiniz.

Peki ya neden Destiny 2 ücretsiz oldu?

Aslında bunun en büyük nedeni Destiny 2’ye ait çıkan DLC (ek paketler). Çıkan ek paketler öeneğin, Desteniy 2 Forsaken 200 TL’den yüksek fiyatlara satıldığı için Destiny 2 ücretsiz oldu diyebiliriz. Oyun yapımcılarının pazarlama taktiklerinden biri DLC (ek paketler)üzerinden yüksek gelir elde etmeye çalışma anlayışı. Ek paketler ile daha fazla özellik ve içerik ile oyuncuları özendirerek daha çok satış yapmak.