Dikkat! Android Telefonu Satmadan Önce

akilli-telefonunuzu-satmadan-once-yapmaniz-gerekenlerTeknoloji çok hızlı bir şekilde değişiyor ve bu hızlı değişimle beraber her gün yeni bir bilgi açığa çıkıyor. Teknolojik ürünlere alışkın olmayanlar ya da teknoloji ile mesafeli olanlar bile bu araçlara gereksinim duyabiliyor. Teknolojik gelişmeleri takip edemedikleri için sorunlar yaşayabiliyorlar.

Her yeni teknolojik ürün ve bilgi açığa çıktığında bunların yanında bir de güvenlik sorunu açığa çıkıyor. İşin en önemli boyutu da burası zaten.

Dünya da en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android. Android yüklü akıllı telefonlara ne yazık ki firmalar sürekli bir güncelleme çıkartmıyor. Bu da insanları sürekli yeni bir telefon almaya itiyor. Eski telefonları ise satmaya karar veriyorlar. İşte bu satış zamanı çok büyük riskler taşıyor.

Android telefonunuzu satmadan önce telefonun ayarlar kısmından fabrika ayarlarına getirmeniz bazen pek de yeterli olmayabilir.

-Öncelikle telefonunuzun “Recovery Mod” denen menüsüne girin. (Genel de telefon kapalıyken Ses kısma yada ses açma + güç tuşu olabiliyor bu moda girebilmek için ama her telefon modelinde farklı olabiliyor.İnternetten bakınız)

– Recovery mod kısmında factory reset i seçim önce fabrika ayarlarına getirin.

– Daha sonra ise Dalvik Cache olanı seçin ve Reboot edin.

Bu işlemleri yapmanız yeterlidir. Ayrıca satacağınız telefonla beraber Micro SD kartınızı da yanında göndermenizi tavsiye etmiyoruz.

Oturanbilge.com