Disconnetivity Anxiety

türkçesi -internete bağlantısızlık endişesi- olan ve kişilerin internetle 7/24 bağlantıda kalmak istemesi ve ters bir durumla internetten koptuklarında içine girdikleri durumu anlatan yeni bir psikolojik ve tıbbi bir terimdir. 5 evreden oluşuyor. bunlar;

1-kişinin herhangi bir sebepten internetle bağlantısı koptuğunda ”inkar” aşamasına girmesi. bu bana olamaz, şaka mısın baba? ey ttnet, superonline, twitter ve mark zuckerberg iğrençsin artı hayvansın tepkisi.

2-kızgınlık. bunun sorumlusu kimse ödetirim ona. benim facebook kitlemle ve twitter da ki followcanlarımla kim bağımı koparttıysa bende onun kafasını kopartacağım tepkisi.

3-pazarlık aşaması. eğer internete tekrar bağlanırsam bir daha yapmayacağıma söz veriyorum. taşşağını yiyim internet tanrısı. bana tekrar internetle olan bağlantımı geri ver tepkisi.

4-üzüntü. büüyk bir çökmüşlük, hayattan soyutlanıp bezmişlik ve depresif durum.

5-kabullenme evresi. belki de ara vermem iyi oldu hafız ha. misal facebook hesabı kapatılınca ohhh iyi oldu. zaten artık apaçiler dolmuştu. hem mail kutumda rahatladı, iyi oldu bu iyi evresi.