525 arşivleri | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Etiket: 525

Müdavimi olunan bir barın ölmesi

how i met your mother’ın bir bölümünde işlenen konuya paralel olarak sürekli gidilen bir barın çeşitli nedenlerden dolayı gözden düşmesi ve bir daha o bara gidilmemesi üzerinedir. dizide ki olayda tüm ekibin barney’i uyarması ama barney’nin tüm bu uyarıları dikkate almayarak mclarens’ta ki barın garsonuyla aşk yaşaması ve ayrıldıktan sonrada o barın gözden düşmesidir. günlük yaşamda da buna benzer durumlardan dolayı barlar ölebilir. bir barın ölmesinin nedenleri arasında;

-o barda çalışan bir garsonla aşk yaşanması, o ilişki bittikten sonrada sırf o kişi orada çalışmaya devam ettiği için bir daha o bara gidilmeyebilir ve barımız ölür.

– müdavimi olunan bara müşteri olarak gidilir. sonrasında da bir gün o barda işe girip çalışılmışsa eğer işten ayrıldıktan ya da kovulduktan sonra dolayısıyla barımız gene ölür ve o bara tekrar müşteri olarak gitme isteği uyanmayabilir.

Yorum Bırak

Yeni Başlayanlar İçin Ege Üniversitesi

öğrencilik açısından ege üniversitesi ve izmir şanslı bir tercihtir. egede ki 4-5 yıllık üniversite hayatınız boyunca yaşayacağınız olaylar hep aynıdır. yeni başlayanlar için egeyi tanıtmak gerekir ise barınma, karşı cins ilişkileri, ortam, yeme içme, cafeler, lojistik yerler, ulaşım olarak gruplamak daha iyi olur.

öncelikle barınma sorunu nasıl çözülmelidir? yeni gelenlerin %90 lık kısmı ya kyk ya da öğrenci köyüne taşınıyor. burada kyk daha avantajlı çünkü kız erkek yurdu karışıktır. ilk sene kyk da kalırsanız hem eve çıkacağın arkadaşları orda belirlersin hem de en güzel ortam orda yapılır çünkü kız erkek yurdu karışıktır. 2. sene küçük parkta cafeler caddesine yakın eve çıkılır. amaç tabi ki ortama daha yakın olmaktır. 3. sene yavaş yavaş küçük parktan kaçılır ve özkanlara doğru köprünün orda eve çıkılır. son sene de artık yaşayacağınızı yaşamış, unu eleyip ipi asmış bir vaziyette mümkün mertebede en uzak yere konuşlanmak isterseniz ki buda evka-3 ün yukarılarına doğru olur.

Yorum Bırak