aklı havada arşivleri | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Etiket: aklı havada

Her şeyi bırakıp gitmek.

Üstünde yazın sana verdiği yetkiye dayanarak giydiğin beyaz bir t-shirt, altında t-shirtünün yancısı bir kapri ve sırtında sırt çantasıyla otogarda otobüsün geliş saatini beklersin. 2 sene önce izlediğin George Clooney’nin Aklı Havada filminde kullandığı replikler kulaklarında yankılanırken sen yavaş yavaş Tyler Durden kafasına girmek istersin. Peki George Clooney ne diyordu filmde? Sırt çantanız ne kadar dolu olursa siz o kadar bağımlı olursunuz…

Otobüs perona yaklaştığında artık eski hayatınızı bırakıp yenisine adım atmak için içinde duyduğunuz heyecan artmaya başlar. Kim bilir belki bu heyecan adrenaline dönüşür, belki bu adrenalin size serotonin salgılatır ya da yenilgi anında salgılanan hormonla dolar vücudunuz. Otobüse binip geriye doğru baktığınızda her şeyi bırakıp gitmeye hazırsınızdır. Artık balkonunda her akşam çayınızı içtiğiniz eviniz yoktur, hergün uğradığınız bakkal yoktur, arkadaşlarınız yoktur, çimenlere uzandığınız kordonunuz yoktur, eve gelince maç yaptığınız PES yoktur, müzik dinlediğiniz pcniz bile artık geride kalmıştır. Yeni hayatınızda sıfırdan başlamalısınız ve başlayacaksınızdır. Aslında tüm bu x bilinmeyenli çoklu denklemin eşitliği sadece 3 harfli bir kelimeye eşitlenir: Aşk. Yeni gittiğiniz kasabada başladığınız yeni işte ve kurduğunuz yeni hayatla sıfırladığınız yaşamınızda olmak ya da olmamak arasında ki ince çizgide olmak kısmına geçebilmenizin tek rotasıdır aşk. İnsanın tatile nereye gittiği değil tatile kimlerle gittiğidir önemli olan cümlesinin uzaktan akrabası olarak yaşadığın 4 duvar önemli değil önemli olan o 4 duvarda kimle yaşadığındır lafını bir güzel sindirmek istersiniz. Her ne kadar dağlarla çevrili bir diyara ya da dağ başında olmayan bir noktaya taşınsanız da gittiğiniz Güneyin bu küçük sahil kasabasında gün be gün mutluluk eşiğini aşmaya çabalarsınız. Dile kolay; Ted Mosby’nin beklediği sarı şemsiyeli ”O” kadın gibi sizde doğru zamanda doğru yerde doğru kişiyi beklersiniz ama belki doğru yeriniz aslında yanlış yerdir. Çok arzuladığınız hayallerinizin sarışın kadını belki gittiğiniz yerde çıkacaktır. Yeni yaşamınızda şanslıysanız başınızı sokacağınız yeni bir ev bulursunuz ve Tyler Durden’laşarak minimal hayata mini mini adımlarınızı atmaya başlarsınız. Tvsiz yeni evinizde, her şeyi bırakıp geldiğiniz yerde ki gibi pcniz yoktur. Pc içindeki envai çeşit film yoktur, artık Game Of Thrones dizisi size şehir efsanesi gelir, How I Met Your Mother dizisi internetin tozlu sayfalarında kalmıştır, Galatasarayı alarak sıfırdan başladığınız ligli PES oyunu pes etmiştir ve en önemlisi müziksiz yapamam dediğiniz gigabaytlık müzik arşiviniz size çok uzaktan el sallamaktadır. Tyler Durden’a selam çakarak sanki yalan dünyadan Matrix’e uyanmış Neo gibi gerçek yaşama geçersiniz ve çok istediğiniz işten sonra arkadaşlarla gezmek, arkadaşlarla gezdikten sonra işe gitmek hayalinizi gerçekleştirmek istersiniz. Bunun için size yeni bir çevre lazımdır.

Yorum Bırak

Up In The Air

yalnızlık bir tercih midir yoksa hayatın tehciri midir? ve şöyle bir soru sorayım. sizin sırt çantanızın ağırlığı ve yükü ne kadar? para sizin sırtınızı ısıtabilir peki ya ama kalbinizin içini kim ısıtabilir? işte up in the air ve george clooney tüm bu soruları izleyiciye soruyor ve cevabı gene izleyicinin kendi yorumuna bırakıyor.

Yorum Bırak