bar arşivleri | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Etiket: bar

Yeni başlayanlar için bar açma rehberi

öncelikle kafanızda ki bir 5 sandalye alayımda gerisini zamanla tamamlarım düşüncesini atın. o sadece bir filmden ibaretti. ayrıca bar işletmeciliğine her şey çok güzel olacak filmini izledikten sonra filmin verdiği o gazla bu işlere giriyorsanız hiç girmeyin derim. bu işi bilmiyorsanız ve tecrübeniz yoksa eğer boşu boşuna sermayeyi kediye yüklemeyin. her zaman için bir ortakla çalışmak sorun çıkartsa da siz eğer bu işte tecrübeli değilseniz yanınıza bir tane bu işlerden anlayan ve mümkünse alaylı olarak küçük yaşlardan beri bu işte pişmiş biriyle ortak olun.

açacak olduğunuz barın şehri, mekanı, konumu ve konsepti birinci dikkat etmeniz gereken husustur. öncelikle hitap edeceğiniz kemik müşteri kitlesini iyi belirleyin ki sonrasında kitleler arası geçiş zor yaşarsınız. misal rock barlıktan club-barlığa geçiş pek kolay olmaz. onun için barınızın konseptini ve ne tarz olacağını en başta belirleyin. bar kültüründe çeşitli alternatifler vardır. rock bar, restaurant-bar, cafe-bar, undergraund-bar, türkü bar, club-bar gibi…

Yorum Bırak

Müdavimi olunan bir barın ölmesi

how i met your mother’ın bir bölümünde işlenen konuya paralel olarak sürekli gidilen bir barın çeşitli nedenlerden dolayı gözden düşmesi ve bir daha o bara gidilmemesi üzerinedir. dizide ki olayda tüm ekibin barney’i uyarması ama barney’nin tüm bu uyarıları dikkate almayarak mclarens’ta ki barın garsonuyla aşk yaşaması ve ayrıldıktan sonrada o barın gözden düşmesidir. günlük yaşamda da buna benzer durumlardan dolayı barlar ölebilir. bir barın ölmesinin nedenleri arasında;

-o barda çalışan bir garsonla aşk yaşanması, o ilişki bittikten sonrada sırf o kişi orada çalışmaya devam ettiği için bir daha o bara gidilmeyebilir ve barımız ölür.

– müdavimi olunan bara müşteri olarak gidilir. sonrasında da bir gün o barda işe girip çalışılmışsa eğer işten ayrıldıktan ya da kovulduktan sonra dolayısıyla barımız gene ölür ve o bara tekrar müşteri olarak gitme isteği uyanmayabilir.

Yorum Bırak

Yeni Başlayanlar İçin Ege Üniversitesi

öğrencilik açısından ege üniversitesi ve izmir şanslı bir tercihtir. egede ki 4-5 yıllık üniversite hayatınız boyunca yaşayacağınız olaylar hep aynıdır. yeni başlayanlar için egeyi tanıtmak gerekir ise barınma, karşı cins ilişkileri, ortam, yeme içme, cafeler, lojistik yerler, ulaşım olarak gruplamak daha iyi olur.

öncelikle barınma sorunu nasıl çözülmelidir? yeni gelenlerin %90 lık kısmı ya kyk ya da öğrenci köyüne taşınıyor. burada kyk daha avantajlı çünkü kız erkek yurdu karışıktır. ilk sene kyk da kalırsanız hem eve çıkacağın arkadaşları orda belirlersin hem de en güzel ortam orda yapılır çünkü kız erkek yurdu karışıktır. 2. sene küçük parkta cafeler caddesine yakın eve çıkılır. amaç tabi ki ortama daha yakın olmaktır. 3. sene yavaş yavaş küçük parktan kaçılır ve özkanlara doğru köprünün orda eve çıkılır. son sene de artık yaşayacağınızı yaşamış, unu eleyip ipi asmış bir vaziyette mümkün mertebede en uzak yere konuşlanmak isterseniz ki buda evka-3 ün yukarılarına doğru olur.

Yorum Bırak