işbankası arşivleri | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Etiket: işbankası

Yeni başlayanlar için bankacılık

nasıl bankacı olunur? bankalar hangi fakültelerden eleman alıyorlar? ingilizce bankaya girmede ne kadar etkili oluyor? bankaların maaş ve yan hakları nelerdir?

1-) nasıl bankacı olunur? öncelikle bankacı olunmaz bankacı doğulur! bu lafın manası şudur ki bankacılık gerek yüksek stresli çalışma ortamı gerekse yüksek analitik ve pratik zekâ gerektiren bir meslek olduğundan herkesin harcı değildir. belki herkes muhasebeci olabilir ama eğer ki 2 yetenek sizde yoksa –yüksek peygamber sabrı ve cin bir zekâ- bankacılık sektöründe zorlanabilirsiniz. muhasebe de birkaç program ve genel muhasebe ile bilanço analizi bilirseniz o işi rahat götürürsünüz ama bankacılıkta program bilmeniz yetmez. program üstüne yüksek pratik zekâ, analitik ve hızlı düşünme ve çelik gibi sinirler de gerekir?

2-) bankalar genelde üniversitelerin iktisat, işletme, sigortacılık, uluslararası ilişkiler, halkla ilişkiler bölümlerinden öğrenci tercih etmektedirler. . bu bölümler 4 yıldır. bunun dışında üniversitelere bağlı meslek yüksek okullarının bankacılık ve bankacılık ve sigortacılık bölümleri mezunları da bankalarda çalışabilirler

4 Yorum