İstanbul ve ÖnTürkler arşivleri | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Etiket: İstanbul ve ÖnTürkler

İstanbul’un Gerçek Adı

istanbul un gercek adi astan boliqBilen bilir okuduğumuz tarih kitapları tamamı ile Alman, abd yapımı tarih kitaplarıdır.1949 yılında abd lilerle yapılan ortak tarih komisyonu ile hazırlanmıştır.

Mesela tarih ile iç içe olan biri olarak çevrem de bir çok arkadaşım yakınım bana soruyor. Roma Devleti 2 ye ayrılmıştı hangi ara Bizans kurulmuş ta Osmanlı bu Bizansı yıkmış.

Tarihte Bizans diye bir devlet yoktur! 🙂 dünyanın en büyük yalanlarından biridir Bizans diye bir devletin varlığı. Bu tümüyle Alman tarihçilerin Anadolu da ki Türk izini silmek için yarattığı palavralar dizisinin tekidir. Neyse ki bir kaç tarihçi ve eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay bunu dile getirebildi. O devlet Bizans değil Doğu Roma devletidir.

Sizlerden gizlenen çok büyük bir 10.000 yıla dayanabilen Türk tarihi var. Ve bu tarihin büyük kısmı Anadolu da da geçmiş halde. Toroslar da, Hakkari dağların da ve bir çok alanda Ön-Türk tamgalarına (damga) rastlanıldı. Bu tamgalar Anadoludan Orta Asya’ya kadar uzanıyor. Ön-Türk’ler geçtiği her yere kendi sembollerini çizerek anlatmışlar.Şuan hala bu araştıralar devam ediyor.

Tek Yorum