itü arşivleri | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Etiket: itü

Pantolonun ütülüsü abazanın İtülüsü

istanbul seyahatim sırasında birden çok itülü arkadaş edindim. ziyaretine gittiğim arkadaşımın da itü’de okuması vesilesiyle itünün hem maslak hem de taşkışla kampüslerine giderek itülülerin popülâsyonuna girdim. bir itülü ne yer ne içer nasıl vakit geçirir hepsini yerinde gözlemledim. ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki adamların üzerine çok gidiliyor. bir insanın adı çıkacağına canı çıksın lafı tamda itülülerin bu kötü şöhreti üzerine cuk oturuyor. böyle bir genel yargıya nasıl varıldı bir bilgim yok ama abazanlık kelimesinin neredeyse sözlükte ki (gerek ekşi olsun gerekse tdk’da olsun!) karşılığı konumuna gelen abazanlık=itülülük kavramı pek bir nahoş kalmaktadır. evet kabulümdür itülü erkeklerin dış görünüşü pek bir mülayim gözükmekle beraber neredeyse %70’i gözlüklü, kirli sakallı kısa saçlı, yazları kapri kışları oduncu gömleği giyen, naif ve mülayim adamlardır. yeditepe, ışık gibi özel ünilerde ve hatta ege ünisinde bile kampüste karşınıza çıkan saçlar waxla şekillendirilmiş, osse damla çerçeveli pilot gözlüklü, göğsünden fışkıran kıllara dekolte veren v yakalı beyaz tshirt giyen tipleri bu itü de göremezsiniz. adamlar evden derse dersten eve kafası yaşayan minimalist insanlardır.

Yorum Bırak

Gömleğin ütülüsü abazanın İtülüsü

istanbul seyahatim sırasında birden çok itülü arkadaş edindim. ziyaretine gittiğim arkadaşımın da itüde okuması vesilesiyle itünün hem maslak hem de taşkışla kampüslerine giderek itülülerin popülâsyonuna girdim. bir itülü ne yer ne içer nasıl vakit geçirir hepsini yerinde gözlemledim. ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki adamların üzerine çok gidiliyor. bir insanın adı çıkacağına canı çıksın lafı tamda itülülerin bu kötü şöhreti üzerine cuk oturuyor. böyle bir genel yargıya nasıl varıldı bir bilgim yok ama abazanlık kelimesinin neredeyse sözlükte ki (gerek ekşi olsun gerekse tdkda olsun!) karşılığı konumuna gelen abazanlık=itülülük kavramı pek bir nahoş kalmaktadır. evet kabulümdür itülü erkeklerin dış görünüşü pek bir mülayim gözükmekle beraber neredeyse %70i gözlüklü, kirli sakallı kısa saçlı, yazları kapri kışları oduncu gömleği giyen, naif ve mülayim adamlardır. yeditepe, ışık gibi özel ünilerde ve hatta ege ünisinde bile kampüste karşınıza çıkan saçlar waxla şekillendirilmiş, osse damla çerçeveli pilot gözlüklü, göğsünden fışkıran kıllara dekolte veren v yakalı beyaz tshirt giyen tipleri bu itü de göremezsiniz. adamlar evden derse dersten eve kafası yaşayan minimalist insanlardır.

Yorum Bırak

Bir İstanbul Masalı

neredeyse 2 gün yataktan başını bile kaldırmadan sadece uzanıyordu. belli ki canı çok sıkılmıştı. dışarıda ki sıcak havanında verdiği etkiyle beraber derecede artan her santigrat onunda bünyesinde ki sinirim katsayısını bir derece arttırıyordu. yazdan, sıcaktan ve güneşten nefret eden bir yapısı vardı ve o bile nasıl akdenizli olduğuna şaşırıyordu. denizi sevmeyen bir fethiyeli! inanılır gibi değil.

Yorum Bırak