KYK Burs-Kredi Başvuruları nasıl yapılıyor arşivleri | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Etiket: KYK Burs-Kredi Başvuruları nasıl yapılıyor

KYK Burs-Kredi Başvuruları Başladı

kyk-burs-kredi-basvuru-ne-zamanKYK yurt başvuruları yapılmış ve sonuçları belli olmuştu. Uzun süredir öğrenci kesimi KYK burs ve kredi başvurularını beklemekte. Bu sene hatta diğer senelere göre burs ve kredi başvurularının gecikmesi yaşandı. Bugün 21 Ekimtarihinde KYK Burs ve Kredi başvuruları başladı.

KYK Burs ve Kredileri ne zaman ödenmeye başlanacak ve nereden ödenecek?

Geçtiğimiz yıllarda şubat gibi ödenmeye başlanmıştı ancak bu sene Ocak ayında ödenmeye başlanacağı açıklandı. 6-9 Ocak tarihleri arasında ödenmeye başlanıyor. Ödemeler KYK’nın açtırdığı Ziraat Bankası hesabına yatırılmakta. Ayrıca bu kartlarda 250 TL lik kredi mevcut oluyor. Harcanan kredi ile bir sonraki ayın burs veya krediden düşülüyor.

Açıköğretim ve önlisans (MYO) okuyanlar burs veya kredi alabilir mi?

Açıköğretimde örgün öğretinden bir farkı olmadığı için sorun yok evet alabilirsiniz. Bursta çıkabilir kredide. Önlisans içinde bu aynen geçerli.

KYK Burs ve Kredi ödemeleri ne kadar olacak?

KYK burs ve kredilerine geçen yıl %10’luk bir zam yapılmıştı. Bu sene bir zam yapılmadı. Önümüzdeki sene ne olur bilinmez. Şuanki duruma göre önlisans ve lisans için 330 TL, yüksek lisans için 660 TL, doktora için 990 TL.

Yorum Bırak