meteoroloji arşivleri | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Etiket: meteoroloji

3 Mart 2012 İstanbul da ki Hava Olayları

3 Mart 2012 Cumartesi günü İstanbul da çok fazla görülemeyecek hava olayları yaşandı.Hatta dünyanın belkide dünyada bile zor görülebilecek olaylar 🙂 Atmosfer bu basınç değerlerinin değişmesi atmosferin dengesizliği helede bahar mevsimine girişimiz normalde görünmeyen hava olaylarına neden olabiliyor.

Cumartesi sabahı saat 8 gibi uyandığımda dışarıda sağanak bir yağmur vardı.Meteorolojinin uyarısına göre normal bir durumdu. 5-9 derece sıcaklık ve yer yer sağanak yağmur.

Yorum Bırak

Devlet Meteoroloji İşlerinde Çalışanlar Gerçekten Meteoroloji Mühendisleri Mi?

Ülkemizde birçok insan hava tahminlerini öğrenmek için tabiki dmi.gov.tr yani Devlet Meteoroloji İşleri nin resmi sitesine girip hava tahminlerine bakıp günlük yaşamında önlemler almaktadır.Ayrıca bazı TV kanallarıda gene burdan gelen uyarıları göz önüne alarak basın yoluyla insanlara bilgi aktarmaktadır.

Açıkçası ben şahsen DMİ nin hiçbir tahminine güvenmemekteyim.Özelliklede İstanbul tahminlerinde.Hayatımda bu kadar saçma tahminler görmedim.Şimdi size resimli olarak bu tutarsız tahminleri ve sonuçları resimli olarak göstereceğim:

Yorum Bırak