Molloskum Kontagiozum kesin tedavi arşivleri | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Etiket: Molloskum Kontagiozum kesin tedavi

Molloscum Contagiosum (Molloskum Kontagiozum) İlletiyle Mücadele

Molloscum Contagiosum (Molloskum Kontagiozum) adlı hastalığın sizde olduğunu öğrendiyseniz ilk işiniz internette dolanıp ne olduğuna bakmak olmuştur. Genelde HPV (Sİğil) sitelerinde bunun hakkında bilgilere rastlamışsınız ve kişilerin yaşadıklarını görünce kesinlikle korku kaplamıştır. Tek söyleyeceğim şey bütün o sitelerde okuduklarınızı kafanızdan silin!

Molloscum Contagiosum (Molloskum Kontagiozum) nedir?

İnternette bu konu hakkında bir çok bilgi mevcuttur. Ama kısaca değinmek gerekirse bir deri hastalığıdır. Molloscum Contagiosum (Molloskum Kontagiozum) virüsü kıl dipleri veya bir sıyrıktan derinizin alt tabakasına girer ve sivilcemsi sert bir yapı ortaya çıkarır. Bu sivilcemsi yapının tepe kısmı içeri çöküktür yani çukur vardır.

Molloscum-Contagiosum-Molloskum-Kontagiozum

Molloscum Contagiosum (Molloskum Kontagiozum) nasıl bulaşır?

İnternette genital bölgeler için genellikle cinsel yolla bulaşır diye yazmaktadır ama bu tamamı ile yanlış bir bilgidir. Cinsellik yaşamamış hatta cinsel hayatı olmayan kişilerde dahi görülmektedir. Bu HPV (siğil) içinde geçerlidir. Özellikle ortak kullanım alanları mesela herkese açık ortak kullanımlı tuvaletler bunun en güzel bulaştığı alanlardır diyebiliriz. Bunun yanı sıra hamam, havuzlarda vb. alanlarda bulaşma alanları. Bunun yanı sıra hijyenik olmayan oteller ve ya Molloscum Contagiosum (Molloskum Kontagiozum) taşıyan birinin eşyalarının ortak kullanılması da bulaşma nedenleri olmaktadır. Yani cinselliğin haricinde bir çok nedenlede bulaşılabilir. Genellikle cinsellikle bulaşır diye insanları bilgilendirmek insanların yaşadıkları ilişkilerde huzursuzluklara yol açabilmektedir.

2 Yorum