npl arşivleri | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Etiket: npl

Çekim Yasası

Çekim Yasası Nedir?

Öncelikle nasıl ki Newton’un Evrensel Yerçekimi Yasası varsa ve bu yasa kişi gözetmeksizin herkeste eşit olarak aynı sonuca varıyorsa Çekim Yasası da aynen vardır ve o da herkese eşit olarak sunulmuştur. Olaya öncelikle Kuantum fizik üzerinden bakacak olursak eğer kuantum fizik; düşüncenin bir frekansı olduğunu ve bunun gözlemlenen gerçekliğe etki ettiği temeline dayalıdır.

Kişisel gelişmişlik ya da kişisel gelişememişlik. İşte bütün mesele bu! Kişisel gelişim kitapları, uzmanları, seminerleri, yorumlamaları ve olayları. Kimine göre tam bir kepazelik emsaliyken kimine göre hayatın ta kendisidir. Bundan sonraki yazımın geneline egemen olacak düşüncemi en başta belirteyim ki ”inanılmazsa yavan, inanılırsa şaheser konumu kazanan bir olgudur” bu kişisel gelişmişlik veya gelişememişlik durumu.

Tek Yorum

Kişisel Gelişim!

Kişisel gelişmişlik ya da kişisel gelişememişlik. İşte bütün mesele bu! kişisel gelişim kitapları, uzmanları, seminerleri, yorumlamaları ve olayları. kimine göre tam bir kepazelik emsaliyken kimine göre hayatın ta kendisidir. bundan sonraki yazımın geneline egemen olacak düşüncemi en başta belirteyim ki ”inanılmazsa yavan, inanılırsa şaheser konumu kazanan bir olgudur” bu kişisel gelişmişlik veya gelişememişlik durumu.

bana sorarsanız kişisel gelişim furyası bir ”sex filmi” gibidir. her daim erotik olmalıdır ve sizde bu olayla soft olarak ilgilenmelisinizdir. eğer nasıl ki ”sex filmimiz” hardcore geçtiğinde ve gang bang-rape tarzı sapkınlıklar işin içine girmeye başlayınca olayın doğasından kopmaya başlanırsa orada durmalısınız. bunun en güzel özeti şudur ki insana playboy kuşağındaki soft erotik filmler diğer hardcore tarzı inciğine kadar irdeleyen filmlerden daha çok haz veriyor ise sizde bu ”kişisel gelişim” new age furyasından aynı oranda yararlanmalısınız. işinize geldiğini kullanın ve olayın çok içine girip kaptırmayın. peki bunun ayrımına nasıl varacağız derseniz eğer küçük bir ip ucu. başınız ağrıdığında bir kağıda başım ağrımıyor diye yazıp o kağıdı yırtmakla elbette başınızın ağrısı geçmez. bu durumda gidin bir tane ağrı kesici alın. veya akşam yattığınızda ”yarın uyandığımda 10.ooo milyon dolarım olsun ve zengin olarak uyanayım” dediğinizde elbette bu işin gang bang’ne kaçmak demektir ki evren böyle kendisine gang bang yapılmasına izin vermeyeceği için elbette zengin olarak kalkmazsınız. işte beni bu new age kişisel gelişim furyasında ki ilgimi çeken tek konusu ”çekim yasası” kısmıdır ve benim soft olarak inandığım ve doğruluğuna teyit ettiğim alanı da budur.

Yorum Bırak