savaş arşivleri | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Etiket: savaş

Call Of Duty Modern War Serileri

ww2’den sonra call of duty modern war serileri eski bir roman olan ve 3.dünya savaşını anlatan metal fırtınayı anımsatır. modern war 1-2-3 serilerinde önce rusya’da devrim yapmak isteyen ve eski sovyetler birliğini canlandırmak isteyen bir rus ile amerika ve ingilizlerin mücadalesini konu alır. serinin 2. oyunu ise rusya-amerika soğuk savaşının sıcak savaşa dökülmüş halidir.

Yorum Bırak

Jarhead Kavanoz Kafa

savaş filminizi nasıl alırdınız? bol kanlar, havada uçuşan uzuvlar, normandia çıkarması gibi çatışma sahneleri mi istersiniz yoksa full metal jacket, nefes ve jarhead tarzı psikolojik-gerilim-drama olarak mı alırdınız?

jarhead filmi belki bir apocalypse now, bi platoon gibi çatışma sahneleri içermez ama o filmlerin toplamından daha fazla askerlik ve psikoloji üzerine derinlemesine analizler yapar.

Yorum Bırak

Çocuk Haçlı Seferleri

zamanın orta çağ avrupalılarının çoluk çocuğun maskarasını olduğunu gösteren ve bugün hala avrupalıların üstünü örtmeye çalıştığı, çok bahsedilmeyen bir olaydır. kudüs’ün selahaddin eyyubi tarafından ele geçirilmesinden sonra üst üste yapılan haçlı seferlerinin amacından saparak, papanın mersine götürmeye çalıştığı haçlı ordusu venedikliler sayesinde tersine gitmiş ve istanbulda son bulmuştu. haçlı seferleri…

Tek Yorum