uzaylılar var mı arşivleri | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Etiket: uzaylılar var mı

Uzaylılar ve UFO’lara Yüzeysel Bakış

ufo-uzaylilar-var-mi-gercek-miÇok tartışılan konulardan biri uzaylılar. Çoğu insan günümüzde artık kabulleniyor ama kabullenmeyenler de oldukça fazlalar. Kabullenmeyenlerin büyük kısmı aslında korktukları için kabullenemiyorlar bundan kendileri de farkında.

Şöyle bir düşünmenizi istiyorum. 250 milyar yıldızın bulunduğu bir galakside yaşıyoruz. Ve bizim galaksimiz gibi daha fazla ve daha az yıldızlı şu ana kadar tespit edilebilen 200 milyar galaksi var. Bu muazzam rakamların karşısında insan oğlu şaşırıp kalıyor.

Bunu biraz size görsel olarak canlandırmak isterim:

Yorum Bırak

Tarihte Uzaylılar ve Resimleri

Tüm dünyadaki insanların hep tartıştığı bir konudur dünya dışı varlıkların olup olmadığı. Dünya dışında varlar mı yoksa insanların hayal gücünün bir ürünü mü? Bunu onlar kendilerini gösterinceye kadar bilemeyeceğiz.

Ama ne var ki evren de tek güneş sistemi bizim değil. Gökyüzüne baktığımızda gördüğümüz her ışıldayan bir yıldız aslında bir güneş sistemi. Daha doğru deyimiyle bizim güneşimiz de bir yıldız. Bulunduğumuz Samanyolu Galaksisinde şuana kadar tespit edildiği kadarıyla 250 milyardan fazla yıldız bulunuyor. Evren de ise şu ana kadar 200 milyardan fazla galaksi tespit edilmiş durumda. Muazzam bir sonuç aslında. Bu kadar büyük bir evrende yalnız olduğumuzu düşünmek akıllıca olmayacaktır.

Bu konumuzda tarihte resmedilen ya da heykellerdeki dünya dışı varlıkların izlerine bakacağız:

 

1350 li yıllara ait Kosava/Yugoslavya Deçan Manastırında bulunan bir tabloya ait resim.

tarihte-dunya-disi-varliklar-uzaylilar

Yorum Bırak