Facebook Reklam Kampanyalarından Maksimum Verim Almak

facebook-reklamlarindan-buyuk-maksimum-verim-almakFacebook sayfa beğenilerinizi arttırmak için internette bir çok ipucu mevcuttur. Genel olarak hepsi hile tarzında yöntemlere başvurmakta ancak bunların hiçbiri size getiri değil götürü sağlar. Özellikle uygulamalar üzerinden insanları zorla takip ettirme hizmeti verenleri kullanmamanızı tavsiye ederim. Zaten bu hizmetleri aldığınız zaman göreceksiniz ki sayfanızı beğenenlerin büyük bir kısmı terk edecektir. İnsanları zoraki bir şeye kabul ettirmek onların hoşuna gitmeyecektir. Zaten Facebook bu tür hileleri tespit ettiğinde sayfayı kapattırmakta. Bu da hem paranızdan hem emeğinizden hemde boşa giden vaktiniz demektir.

Facebook sayfanıza beğeni kazanmanız için en iyi yol Facebook’a reklam vermektir. Başka yolu yok mu derseniz. Maalesef yok. Büyük bir arkadaş çevreniz dahi olsa yeterli gelmez. Tabi istediğiniz proje büyümek ise.

Facebook’a reklam vermeninde tabiki ipuçları var. Düzgün bir şekilde yayınlarsanız binlerce kişiye erişip binlerce kişinin beğenisini onların isteği doğrultusunda kazanabilirsiniz.

Öncelikle sayfanıza herkesten farklı paylaşımlar yapmanızı öneririm. Bu paylaşımlarında fotoğraf ve özellikle video olmasını öneriyorum.

Ayrıca bir günde tüm bütçe yerine koyduğunuz bütçeyi günlere bölün 10.50 TL ile 7 gün reklam verebilirsiniz. Hedeflemeniz paylaştığınız içeriğe göre olsun. Genellikle karışık veya bayanlar sonrasında yaş 13 ila 24 – 13 ila 40 – 13 ila 64 seçin hangisi daha iyi verim sağlıyorsa onla devam edin. Daha önce dediğim gibi içerik önemli. İnsanların seveceği beğeneceği gönderi atın. Video atmanız ve onaylı sayfaları hedeflemeniz güzel bir geri dönüş alacaktır. Facebook’un gösterdiği tahmini rakamlar ortalama olsun. Verdiğiniz reklamla onun kat kat üstüne cıkacaksınız. İlk reklamlarınızı küçük miktarlarla destekleyin ve ileride arttırın. Ayrıca sayfanıza reklam vermek yerine, sayfanıza eklediğiniz bir gönderiye reklam vermeniz daha ilgi çekici olacaktır.