Filistin/Gazze Konusundaki Şuursuzluk – OturanBilge – Güncel Blog Sitesi

Filistin/Gazze Konusundaki Şuursuzluk

gazze-yerlesimİsrail son 1 haftadır Gazze şeridine bomba yağdırmakta. Yağan bombalardan en çok da masum siviller nasibine almakta özellikle de çocuklar. Her savaş kötüdür. Savaşın iyisi olmaz. Yaşanılan durum zaten savaş değil orantısız güçtür. Elinde her şeyi olan (uçak, tank vs.) kuvvetli olan İsrail karşısında güdümsüz rast gele atılan füzeleri olan ve Ağır hafif makineli silahları olan Filistin.

İsrail in savunalacak bir tarafı yok.Zaten içerisinde barındırdığı kişilerin dini inançları gereği kendilerini diğer üstün görme bilincine sahipler.

Burada konumuz: Filistin.

Filistin ve Osmanlı İlişkisi

Filistin bildiğiniz üzere Osmanlı Devleti’nin elinde olan bir bölge idi.

1. Dünya savaşı başladıktan sonra Osmanlının savaşa girmesiyle Osmanlı’nın güney topraklarında Araplar İngiliz ve Fransızlar ile anlaşarak bir bir ayaklanmaya başladılar. Ayaklanmalar sonrasında açılan güney cephelerimizden biri Filistin Cephesi idi. Osmanlıya karşı İngilizlerin yanında yer alan din kardeşlerimiz diye adlandırılan araplar Türk askerlerini sırtından bıçakladılar. Güney cepheleri bir bir düştü.

Filistin ve Türkiye Cumhuriyeti İlişkileri

2010 yılında Suriye’de yaşayan Filistin’e Dönüş Hareketi lideri ve uluslararası ilişkiler uzmanı Dr. Ali Ebu Hasan konu ile ilgili günah çıkartan bir açıklama dile getirdi: “Türkiye ile (Arap dünyası) uzun yıllar birbirimizden ayrı kaldık. Çünkü biz, Arap alemi olarak kandırıldık. Ben bir Arap olarak şunu söylüyorum ki, biz Osmanlı’ya ve Türklere karşı yaptığımız hatamızı kabul ediyoruz” dedi.

Böyle büyük bir kabahatin özrü olur mu? Türk’ün töresinde ihanetin bedeli ölümdür. 1. Dünya savaşında kendi söylemleri ile gavur dedikleri haçlıların yanında din kardeşlerimiz dedikleri Türkleri hem satacaklar, hem binlerce Türk askerinin ölümüne sebep olacaklar, hem Türk topraklarının gitmesine neden olacaklar sonra da kuru bir özür ile iş kapanacak öyle mi?

Dr. Ali Ebu Hasan denen arap hadi özür diliyor ya peki arap Filistin lideri Mahmud Abbas ne dedi Güney Kıbrıs Rum Kesimini ziyaret sırasında?
“Kıbrıs sorununda Rum tezlerini destekliyoruz!” 9 Temmuz 2009

Yani kısacası ne diyor bu arap? Biz Kıbrıs sorunun da siz Rumları destekliyoruz. Türkler Kıbrıs konusunda haksızlar. Kıbrıs sizindir. Zaten KKTC yi kıçı kıytırık Filistin bile tanımamaktadır.

Fiilistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ve Kıbrıs Rum lideri Yönetimi lideri Dimitris Hristofyas
Fiilistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ve Kıbrıs Rum lideri Yönetimi lideri Dimitris Hristofyas / Foto: Petros Karadjias / AP

Kıbrıs da bile bu araplar Türk’ü sırtından bıçaklamaktadır haçlılarla.

İhanet bitti mi peki?

Hayır bitmedi!

04 Ocak 2012 tarihin de Türkiye ye gelen Filistin Hükümeti’nin Başbakanı İsmail Haniye pkk nın siyasi kanadı olan bdp nin lideri selahattin demirtaş ile görüştü.

diyarbakir-i-ozgur-gormek-isteriz-pkk Selahattin Demirtaş filistin hükümeti başbakanı ismail haniye

Görüşme sırasında Haniye denen arap: “Diyarbakır’ın özgürlüğünü görmek isteriz” dedi.

Arap aynı arap. Dedesi de torunu da aynı. İhanette sınır tanımıyorlar. Bu insani görünümlü adam Türkiye Cumhuriyetine geliyor ve terör örgütü destekçisi bir partiye Diyarbakır’ın özgür olmasını yani, Türkiye nin parçalanmasını görmek istediklerini söylüyor.

Türkiye de ki bazı kesimler de ya bunları bilmediğinden ya da aynı soydan olduklarından olsa gerek Türkiye Cumhuriyetinin parçalanmasını istedikleri için Filistin’i destekleyip duruyorlar. Filistin de yediği kaba etmeye devam ediyor. Edecektir de. Filistin bugün acı çekiyorsa bunun nedeni Türk’e ihanet etmiş olmalarıdır.

Yanı başımız da IŞİD ve peşmergenin ortasında kalan, zulme uğrayan Türkmen kandaşlarımıza, Doğu Türkistan da çin zulmü altın da oruç tutmaları bile yasaklanan Doğu Türkistanlı Uygur Türk’ü kardeşlerimize sahip çıkmayıp her köşeye sıkıştığında bizden yardım dilenip rahata erdiğinde ise Türk ü sırtından bıçaklayan Filistinli araplara yardım etmeye çalışan insancıklar da Türk e ihanet için tetikte bekleyen gizli düşmanlardır.

T.T.K.
Tunga

Kaynakça:
http://www.ntvmsnbc.com/id/24982352/
http://www.milliyet.com.tr/diyarbakir-icin-ozgurluk-mesaji/siyaset/siyasetdetay/04.01.2012/1483992/default.htm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: