Gerçekçi ol imkansızı iste

hayat çok garip bir bileşke. bu karmaşık ve garip bileşkenin moleküllerini çözebilirseniz eğer işte o zaman gerçekçi olarak imkansızı isteyebilir ve hayatta olmaz dediğiniz hayallerinizi rüyaya dönüştürebilirsiniz. bu konu hakkında tamamen kendi hayatımdan öznel örnekler vermem gerekirse eğer…

kendime küçük yaşlarda 25 yaşına gelmeden önce yapılacaklar listesi hazırlamıştım. daha o sınır koyduğum 25’ine varmama 3 sene olmasına rağmen ya allahın sevdiği kulu olmamdan, ya şanslı olduğumdan ya da kendi şanslarımı kendi yarattığımdan dolayı kendi imkansızlarımı teker teker gerçeğe dönüştürdüm ve o listenin %80’ini terine getirdim. burada listenin tüm maddelerini deşifre edemeyeceğim ama kendi sansürümden geçen maddeleri sizlerle paylaşacak olursam eğer inanıyorum ki sizde bu lafın mecaz anlamda havada kaldığını değil tamamen realistik özellik kazanarak elle tutulur olabileceğini görecekseniz.

ben ve kuzenim bmwleri çok severiz. küçük yaşlarda bir gün altımıza bir bmw alarak fethiye sokaklarında beraber turlamak ve hisarönüne o arabayla gitmenin hayallerini kurardık her gün ve her gün. ve bir gün ne oldu bakalım tahmin edin. evet kuzenimin babası bir tane bmw 520 i aldı. ben hisarönün de bir otelde müdürlük yaparken bir gün mesai bitiminde kuzenim arabayla çıkageldi otele ve biz daha küçükken gerçekçi olarak imkansızı istediğimiz zamanların hayallerini gerçekleştirerek beraber bmw ile hisarönünde ve fethiye’de gezdik, dolaştık, tur attık. daha sonra ki yıllarda diğer eniştem bu sefer yeni kasa bmw 5 20 aldı ve bu sefer biz yeni model bmw ile gezdik fethiye’de sabahlara kadar.

bir başka emsalden bahsedecek olursam eğer daha 1 ay öncesinde gerçekleştirmiş olduğum istanbul seyahati. geçen sene bu isteğime çok yaklaşmıştım ama bir türlü istanbul’a gitmek nasip olmamıştı. kısmet bu yaza olmuş oldu ve yaklaşık 1 ay boyunca istanbul’da gezmiştim. hem bu 1 aylık seyahatim boyunca kendimden daha çok sevdiğim ve değer verdiğim bir arkadaşımla vakit geçirmiştim. o listeyi hazırlarken hiç kalımın ucuna bile gelmezdi ve gerçekleştirebileceğimden pek umut etmezdim bu istanbul gezisini ama gerçekçi olarak kendimce imkansızı istedim ve bugün o bir zamanlar imkansız gibi duran istanbul gezimi çoktan gerçekleştirmiş oldum.

son olaraktan başka bir örnek vererek entryi noktalayacağım. fethiye’de katrancı diye bir kamp alanı var. bizde bazen tatillerde buraya kampa gelir ve yaklaşık 2-3 hafta çadır kurardık. burada karşılaştığım ve yaklaşık 3-4 senedir tanıdığım bir kadına hayran olarak adeta aşık olmuştum. her yaz sadece 2 hafta görüşebilirdik ve sonra herkes evine döndüğü için ayrılırdık. o yıllarda kadınla muhabbetim iyiydi ama ona hayranlığımı ve sevgimi dillendiremezdim sadece arkadaş olarak görüşüyorduk. bunun nedeni hem onun istanbul’da benim ise izmir’de yaşadığım hem de aramızda ki yaklaşık 9 yaş olan yaş farkından dolayı. onu sadece uzaktan sevebiliyordum ve kamp bittikten sonra eve döndüğümüzde sevgimi içime atıyordum. bir gün ne oldu tahmin edin bakalım. evet biz ilişki yaşadık ve onun evinde yanında kaldığım 3-4 gün boyunca hayatımın en güzel günlerini geçirmiştim. tamamen büyük bir şansa bağlı olarak bu aşık olduğum kadınla birlikte oldum ve kamp zamanlarında yalnızca çadırın arkasından gizli gizli bakabildiğim bu kadına zamanında canlı kanlı dokundum, dudaklarını öptüm, gözlerinin içine baktım ve ellerini tuttum.

işte size kendi hayatımdan gerçekçi olarak imkansızı istediğim ve o imkansızlarımı başardığım bir kaç başarı hikayemi anlattım. daha bu ve buna benzer nice öykülerim var ama onlarda artık bana kalsın. sizin tüm bunlardan çıkaracağınız sonuç şu olsun. gerek karşı cinsle olan ilişkilerinizde (afrodit gibi güzel bir kız gördüğünüzde bu kız bana bakmaz demeyin inanın ve gidin konuşun) gerek ise aklınıza gelebilecek diğer tüm konularda ümitsizliğe kapılmayarak sadece o istediğiniz olaya inanın. eğer şansınız varsa veya şansınızı kendiniz yaratırsanız sizde kendi imkansızlarınızın gerçeğe dönüştüğüne tanık olabilirsiniz. tüm bunları yaparken birazda bana şans dileyin çünkü 25’ime gelmeme 3 sene kaldı ve önümde gerçeğe dönüştürmem gereken bir kaç madde ve %20’lik diğer pay kaldı. gerçekçi olun ve imkansızı isteyin.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •