Gribe Karşı En İyi Ve Hızlı Tedavi Votka Karabiber

Turkmenistan votka vodka aragyGeçtiğimiz aylarda zor zamanlar geçirdim. Yerli yada yersiz korkulara kapılarak… Yaşadığım olaylar hayatımın merkezine yerleştirmiş olduğum birçok şeyi kafamdan silip attı.

Zor zamanları kolay atlatabilmek için özellikle akşam saatlerinde rahatlamak için aşırı dozda olmasada alkol alıyordum. Sanırım 45 günün 44 ünde alkol içtim durdum. Birgün ara verdim ve hasta oldum. Tabi hasta olmamın sebebi alkol içmemem değil elbette bu sadece tesadüf.

Hasta olmayı pek seven biri değilim herkes gibi ama hasta olduğumda fazla sinirli olabiliyorum. Özellikle grip olmak ve geceleri o burnunuzun tıkanması. Sabahları boğazınızdaki o doluluk hissi… Hele de boğazınız ağrıyorsa hiç çekilmez…

İlk hasta olacağımı anladığım gün önce organik yasemin yeşilçay içtim sonrasında da her zamanki zencefil bal formülünü denedim. Fakat gece iç akıntı (boğaz akıntısı) uyutmadı. Öyleki bütün gece su gibi aktı durdu.

Sabah yeniden zencefil bal yaptım fakat yine bir etkisini göremedim. Akşamında da adaçayı içtim. Biraz rahatlatsa da sonradan etkisi geçti. Ama adaçayının fazlası özellikle erkekler için tehlikeli olabilir o yüzden az tüketmekte fayda var.

Bunların hiçbiri pek çözüm sunmayınca Orta Asya nın çözümlerine yumuldum. Geçtiğimiz günlerde gelen Türkmenistan votksı (aragy) ile karabiberi karıştırdım ve shot… 3-4 shot halinde bu şekilde içtim. İlk tabi baya bir yanma hissediyorsunuz ama daha sonra alkolün verdiği gevşeme ve karabiberin vücut ısısını arttırması ve sinüsleri açması ile rahatlıyorsunuz. Hemde 15-20 dk sonra etkisini göstermeye başlıyor. Vücudunuzu bir ateş basıyor. 1 saatten fazla sürebiliyor. Bunu denedikten bir gün sonra uyandığımda ne hastalık kalmıştı ne bir şey.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •