İsTaNBuL BoĞaZı

Varmı yeryüzünde iki kıtayı birleştiren başka bi memleket??

Yok yok bulamazsınız, bu kadar eşsizini, tablo gibi çizilmişini, o muhteşem manzarayı bulamazsınız. Boğaz, ıstanbul boğazı yok böyle kusursuz bi işleniş, süslü bi gelin gibi adeta endamı arz ediyor kendini dünyaya.

Sabah kahvaltısını bı kıtada akşam eğlencesi başka bi kıtada olabilirmi sizce benim ıstanbulumun dışında başka bi yerde. Martıların yunusların bile vazgeçemediği bi yer burası bu hayvancıklar bile bunu görebiliosa ben nasıl yok sayarım onu bu dünyada.

Geç şöyle boğazı tepeden gören bi noktaya, yada in denize nazır bı kıyıya yak sigaranı usulca çek böyle derin derin yavaşça bırak dumanı o dumanı eşsiz manzaraya duman bile gitmek istemiycek o muhteşem silüetin karşısında. hele o adalar vapurundakı sigara.. Of diyorum duman birlikte gelir senle taa karşı kıyıya.

Gözyaşıyla deniz suyu aynıdır aslında ikiside tuzlu sudur. Ama göz yaşının ıçındeki acı, matem, umutsuzluktur onu tuzlu yapan, boğazda öledir işte.Gözyaşı doludur. İçinde ne acılar ne matemler, huzunler vardır. Kıymetını bilemeyenler için sesis sedasısz ağlar kendi haline..

İlk işin olsun arkadaş boğaza gidip mutluluk gözyaşları dökmek. Sevinç gözyaşlarını dökmek. Seni öle görsünki mutluluktan ağlasın oda için içi…

…coco…