İstanbulKart Vurgunu – OturanBilge – Güncel Blog Sitesi

İstanbulKart Vurgunu

Dünya da en pahalı ulaşımın olduğu ülke de yaşıyoruz malum dünyanın en pahalı benzini de bizde…

Bunlar yetmiyormuş gibi bir de sistemi ayarlayanların vurgunlarıyla uğraşak durumunda kalıyoruz.

İndirimli Taşıma Kartı  (Paso) İstanbulKart hakkın da daha bugün bu vurgunculuğa tanık olduğum olayı anlatacağım…

Bilmeyenler için ufak bir açıklama yapayım. Öğrenciler için yapılmış olan (İndirimli Taşıma Kartı)  İstanbulkartlar da okul durumlarınız sistemden takip edilmektedir.Yani mezun ya da okul terk gibi durumlarda bu kart direkt mavi kart  a dönüşmektedir ve tam ücret kesilmektedir.Bu durum başıma geldi ücret doldururken indirimli kartım oldu mavi kart…Bu problem değil tabiki öğrenci belgeni alıp gerekli bürolardan kartımın süresini uzatabiliyorsunuz.

Öğrenci belgem ile bugün gittiğimde İETT bürosuna okuldan mezun olduğun görünüyor denildi.Halbuki ben bölüm değiştirmiştim.Yeni bölümüme göre hazırlanmış olan öğrenci belgemi verdiğim de ise elime eski indirimli kartımı verdiler (mavi kart a dönüşmüş olan) birde kendileri makinada hemen bir kart hazırladılar 10TL istediler Seyahat Kartı Makbuzu adı altında bir makbuz verdiler ve 2. İndirimli Seyahat Kartımı elime verdiler.Dedim eskisini napim?Dediler at gitsin.Olaya bak!

İETT nin açıklamalarını okuyosun 5TL vize ücreti cart curtta bune kardeşim?Ben napayayım 2. seyahat kartını.Akbil gibi de değilki eşime dostuma vereyim onlar kullansın bildiğin üzerinde fotoğrafım adım soyadım TC Kimlik numaram var.Neyse dedim sabır çektim, akbil dolum gişesine gittim mavikart a dönüşen İndirimli İstanbulkart ımın içinde bulunan paraları  yeni İndirimli İstanbulkart ıma aktarayım.Adam demez mi böyle birşey yok!Olmaz.Aktarılmıyor!Büroya sordum orda da yapılamıyacağını söylediler!Bu nedir?Düpedüz soygunculuktur.

Dünyanın hangi ülkesin de bu tür mantık dışı uygulamaları görebilirsiniz?Madem birşeyi yapacaksanız adam gibi yapın!

Madem sistemlerden takip edilebiliyor her bilgi bilgisayar ortamında geçen sene aldığım İndirimli İstanbulkart ımı bilgisayar ortamın da yeni bilgilere göre düzenleyin.Mavi kart a dönüştüren sistem üzerinden tekrar indirimli öğrenci tarifesine geçirin.Bunun için ne 10TL alınması gerekir ne de kart israfı..Zaten eski kartan yeni karta ücretin transfer edilememesi bu soygunculuğun ispatıdır…

Atu

oturanbilge.com

 

2 thoughts on “İstanbulKart Vurgunu

  1. Bunlar bir de Allah korkusu olduğunu iddia eden insanlar. Madem dediğin gibisin önce soygunları önle. bu millet boşuna mı oy verdi sizlere?

    1. Onların Allah ı ve korktuğu tek şey var o da o koltuğa bunları getirenler… Allah nedir bilmezler o işin kandırmacası, din tüccarlığı her zaman işe yaramıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: