Koç Burcu Erkeği

sabah uyanmak akşam yatmak istemez, beklemez, aramaz, özlemez, hal hatır sormaz. dengesizliği cilveleşme, ukalalığı latife sayar. azıyla yetinmez, çoğunu görmez. insanları daima kötüler, acımasızca eleştirir. anlaşmacı, uzlaşmacı, hadi biraz alttan alayımcı değildir. sever sevdiğini göstermez. bolca söver, hiç övmez. susmaz, susturulamaz. ani, manasız ve mantık dışı patlar. sevmek sevilmek istese, istediğini dile getirse bile tekil hayatından oldukça memnundur. kız arkadaşını önemsemediğini göstermek için göbeği çatlar çünkü kimseye ihtiyacı yoktur. her kıza yazma potansiyelleri vardır. dostluğa inanılmaz derecede önem verir, “aşk meşk” dostluk kavramının yanında onun için bir hiçtir. çabuk sinirlenip bir anda parlar. liderlik özelliklerini sonuna kadar kullanma gayretindedir. herkesten görüş alır ama son sözü hep kendisi söylemek ister. ruhunda bu vardır; engellendiği anda karakteristik özelliğini yitirdiğini düşünür. hayatındaki hemen her şey kontrolü altında bulunmalıdır. minimal yaşar.
kıskançlığa, kısıtlanmaya ve dizginlenmeye gelemez, aşırıya kaçıldığında gemileri yakar gider. hiç bir şeyi unutmaz. 15 sene önce sizin için çok önemsiz olan bir olayı bir anda önünüze koyar; apışıp kalırsınız.

müziksiz duramaz, her daim arka planda bir ses olsun ister. sahip olduğu şeylerin kıymetini çok iyi bilir, sahip olmak istedikleri için ise hiç bir çabadan kaçınmaz. sevdikleri için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır, çok değer verdiklerinin zaman zaman hayatlarına da müdahale eder. bu müdahalelerde bulunurken çok düşünür ve ona göre hareket eder. aşırı değer verdiği insanlara karşı olabildiğince hassastır. onların dertlerini hiç usanmadan dinler, çareler aramaya çalışır. aynı şekilde en değer verdiklerinden en ufak bir yanlış görürse çılgına döner, sizi ne kadar severse sevsin başka bir kişiliğe bürünür ve acımasızdır. gördüğü bu yamuğun acısını çok fena bir şekilde çıkarır, kişiliği değişir, patlayacak bir bombadan farksızdır, lafı sokar, damara basar, ağır konuşur. gönlünü almak kolay gibi görünse de; iyiyi de kötüyü de unutmadığı için bunları hep kafasında bir yere not eder.

“ben dedim oldu” yapısı kuvvetlidir, söylediğinin arkasında durmak için her şeyi yapar, verdiği sözü yerine getirmek için yeri gelir başka şeylerden vazgeçebilir. prensiplerin adamıdır, her ne şartta olursa olsun bu prensiplerden ödün vermemek için gayret gösterir. iyilik bilir, yaptığınız en ufak jest bile onun kalbinde sizin için büyük bir yer açar. en ufak iyiliklerinize çok büyük iyiliklerle karşılık vermeye çalışır. aynı şekilde en ufak kötülüğünüzde en büyük kötülüğü de yine ondan görürsünüz. “yapma” dediğiniz bir şeyi 2 kez tekrarlarsanız çekip gider. sırtını döndüğü kişiye bir daha dönüp bakması çok düşük bir olasılıktır.

aslında söylendiği gibi bencil değildir; ama “ben dedim oldu”, “son kararı ben vermeliyim” mantıklarından dolayı böyle algılanır. duygusuz gibi görünse de inanılmaz duygusaldır ama ulu orta belli etmeyi sevmez. anılara, geçmişte yaşananlara son derece önem verir. romantizmin kralı onda vardır, ancak onu da yalnızca belli kişilere hissettirir. partnerinin dişi olmasından, seksi olmasından hoşlanır. dümdüz kızları sevmez.

son olarak, nasıl yaklaşırsanız ona göre x2 bonusla karşılık alacağınız erkeklerdir onlar. bunlarla küs kalabilmeniz neredeyse imkansızdır, maksimum iki dakika trip atıp somurtabilirsiniz, üçüncü dakikadan itibaren ne yapar ne eder gönül alır veya gülmekten yerlere yatırmak suretiyle tüm öfkenizi bir anda sönümlendirir. hiç büyümeyen çocuk, sevilesi bir adamdır.