Deneme – Hikaye – Şiir – OturanBilge – Güncel Blog Sitesi

Bunları Biliyormuydunuz?

‎” Bunları biliyormuydunuz? Bir insanın bilinç altında hep ilk tanıştığı gün değil, Ayrıldıkları gün kalır. Biliyormuydunuz? Sevmek denilen birşey yok diyenler en çok sevenlermiş.. Biliyormuydunuz? Asla gitmem seni bırakmam diyen kişi ilk fırsatta hep gidendir..

Sesimi duyan var mı?

İletişim.. Ne kolay,ne çabuk,ne hızlı… Peki bunca insanın içinde onca ses barındırması,bir türlü birilerine ulaşamaması,nasıl iletişim kuracağını bilemeyen insanların birbirinin canını yakması tuhaf değil mi? İletişim kolay,zor olan ne?

Kayboluş…….

Orta büyüklükte bir gezegen.. Bir göktaşı ile yok olup gidebilecek kadar çaresiz boşlukta durmakta..Bir yıldıza bağlı içinde ki yaşam,bir yıldıza ve hassas dengelere.. O gezegende kısa hayatlar..Kendini ölümsüz sanan varlıklar.. Akıllı olanlar ..Adı insan..

Sevgili Ay….

Gökyüzündeki resim eksik kalırdı eğer o olmasaydı…Onu görmek bir yaz gecesi mucizeye tanıklık etmektir.Mevsimlerden kış ise ve  bulutlu bir gece,depresyona ortak etmek.. Gelgitleri,kurt adam hikayeleri  ile orda öylece durmanın dışında bize küçük mesajlar için araçtır.Yeryüzündeki milyonlarca işaret gibi..

Çok Geç!!

Bugün ki İran topraklarında pers imparatorluğunun var olduğu,Irak ,suriye,anadolu topraklarının Mezopotamya olarak bilindiği,insanların bereketli dicle,fırat,nil deltalarına yerleştiği zamanlarda başlayan bir süreç.. Zaman hızla akıp,tarih yeni hikayeler yazsa da aslında hep var oluşa doğru bir çaba görüyoruz.. Bu özel bölgenin farkına vardığında batı,önceleri kutsal topraklara duyulan...

Selam Dünyalılar!!

Deprem,tsunami görüntüleri vardı bugün tv lerde.. Japonların deprem konusundaki bilinçli hareketlerine bir kez daha hayran kaldık..Binalarına duydukları güvenle neredeyse 9 şiddetindeki depremde masa başında çalışmaya devam eden insan görüntüleri gerçek dışı gibiydi. Her deprem haberinde kendi ülkemizde yaşananlarla kıyaslayarak izlediğimizden sanırım insanların bu soğukkanlı tavrı...