Galeriler arşivleri | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Kategori: Galeriler

2017 Moskova / Rusya Güzellik Yarışması Seçmeleri

Dünya’non her milletinde güzel kadınlar vardır, ancak Rus kızlarının Türk erkekleri açısında yeri bambaşkadır. Bunun nedeni genel olarak sarışın, uzun boylu ve gösterişli olmalarının yanı sıra sıcak kanlı olmaları denebilir. Rus kızlarının da Türk erkeklerinden gördükleri yoğun ilgi çekici geliyor olsa gerek ki onlar da sürekli olarak Türk erkekleri ile…

Yorum Bırak

Kemal Sunal’ın En Komik 10 Filmi

Türkiye’nin en iyi oyuncularından biri olan Kemal Sunal’ı Türkiye’de tanımayan yoktur. Bildiğim kadarıyla Azerbaycan’da dahil buna. Kemal Sunal’ın Türk halkında öyle bir yeri vardır ki artık, adı geçtiği anda insanların suratında bir tebessüm oluşturu ve akla Şaban gelir. 2000 yılında kaybettiğimiz değerli sanatçımızın 70-80’lerde oynadığı filmler onlarca hatta yüzlerce kez izlenmesine rağmen tekrar tekrar kendini izlettirebiliyor.

Yorum Bırak

Sevgiliden Ayrıldıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Her güzel şey birgün bitebilmektedir. Özellikle ilişkilerin sonlanması insanları büyük bir yıkıntıya sürüklemektedir. Hele de kişilerin çok değer verip sevdiği insandan ayrılması ve hala sevginin varlığı kişiyi oldukça yaralamaktadır. Bazen de sevgi olarak sanılan şey alışkanlıklardır. Düşünecek olursanız bir eşyanız yada evcil bir hayvanınızı kaybettiğinizde bile onun yokluğu sizi üzer, bunun sizin hayatınızın her anında ve anılarınızın büyük kısmında yer aldığını düşünecek olursak oldukça büyük sıkıntı oluşturmakta. Yani yaşadıklarınızın veya alışkanlıklarınızın yok olması sizi oldukça yaralayacaktır.  Her sabah günaydın veya geceleri iyi geceler dilediğiniz bir insan artık hayatınızda yoktur.

Yorum Bırak

En İyi Ücretsiz 10 Hosting Kontrol Paneli

VPS, VDS veya sunucu kurulumundan sonra özellikle sitelerin kontrolü için en gerekli gördüğümüz şeylerden biridir kontrol panelleri. Aslında sitelerin yönetimi için panele ihtiyaç gerek yok ancak ssh’den işlemler zor geldiği ve kodlarla 5 dakika da yapacağımız işi uzun sürmemesi, cpanel’den görsel olarak işlem yapmaya alıştığımız için illa ki bir kontrol panelimiz olsun istiyoruz. Ancak sunucu veya sanal sunucu kiraladıktan sonra cpanel veya plesk kurmayı düşünenler bu panellerin fiyatlarını görünce bunun altından nasıl kalkarım diye düşünebiliyor. Neyse ki ücretsiz halde bulunan ve güvenli olan açık kaynak kodlu kontrol panelleri mevcut. En iyi 10 hosting kontrol paneli:

Yorum Bırak

Yeşilçam Filmlerinin En Güzel 10 Kadını

Yeşilçam filmlerini izlemeyen bir Türk bile yoktur diyebiliriz. Yeşilçam’a yeşilçam neden dedindiğini de kısaca açıklayacak olursak, biliyorsunuz eski Türk filmleri çok düşük sermaye ve yokluk ile çekilmekteydi. O zamanın sanatçıları şimdikiler gibi para içerisinde yüzmüyordu. Setten ayrılan bir oyuncu köşe başındaki bir otobüse binerek evine gidiyordu. Ancak bu durumdayken bile filmler günümüze kadar izlendi ve izlenmeye devam ediyor. Yani yeşilçam denmesindeki amaç uzun ömürlü ve bir çam ağacı kadar dik anlamında. Ve yine sayısız unutulamayacak sanatçıları bünyesinde bulundurmasını da ekleyebiliriz.

Yorum Bırak