Kişisel Yazılar arşivleri | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Kategori: Kişisel Yazılar

Kişisel yazılar.Deneyimler, eleştiriler, şikayetler, deneyimler.

En İyi Probiyotik Ürünü

Daha önceki seboreik dermatit tedavisi, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve gaz sorunlarına çözümler yazılarımda probiyotik öneminden bahsetmiştim. Daha hala probiyotik önemini modern tıp dünyasının kavradığından şüpheliyim. Bunun temel nedeni olarak da bağırsakların insanın sağlığındaki yerinin araştırmalarının tamamlanmamış olması olarak görebiliriz. Bağırsakların sağlığımızdaki önemini anlatan en güzel kaynaklardan biri Prof Dr. Hüseyin Nazlıkul’un yazdığı Duygusal Beyin – Bağırsak adlı eseri. Kitapta da yazdığı gibi sadece bağırsaklar bağışıklık sistemimizin çökmesinden ortaya çıkan hastalıkları değil, aynı zamanda duygularımızı bile etkieyen bir organ. Kitapta bunun çok güzel örnekleri verilmiş deyimler ve atasözleri ile bağlanarak.

3 Yorum

Sevgiliden Ayrıldıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Her güzel şey birgün bitebilmektedir. Özellikle ilişkilerin sonlanması insanları büyük bir yıkıntıya sürüklemektedir. Hele de kişilerin çok değer verip sevdiği insandan ayrılması ve hala sevginin varlığı kişiyi oldukça yaralamaktadır. Bazen de sevgi olarak sanılan şey alışkanlıklardır. Düşünecek olursanız bir eşyanız yada evcil bir hayvanınızı kaybettiğinizde bile onun yokluğu sizi üzer, bunun sizin hayatınızın her anında ve anılarınızın büyük kısmında yer aldığını düşünecek olursak oldukça büyük sıkıntı oluşturmakta. Yani yaşadıklarınızın veya alışkanlıklarınızın yok olması sizi oldukça yaralayacaktır.  Her sabah günaydın veya geceleri iyi geceler dilediğiniz bir insan artık hayatınızda yoktur.

Yorum Bırak

Erkeklerin İlk Sevişmedeki Hayal Kırıklıkları

erkeklerin-ilk-sevismeleri-ve-hayal-kirikliklari
+18 film olarak sansürledim anlıyorsunuz ki bahsettiğim p*rno izleyicileri. +18 filmlerde izleyipte hiç sevişmemiş olanlar bu  filmde olan olaylara durumlara oldukça özenir. Bunları herhangi biriyle denemek ister. Ancak biz bu konuda ilk sevişmesini yaşayacak olan kişinin beklentilerinin ne kadar boşa çıkacağını anlatacağız.

1) Bacaklar

Yorum Bırak

Doğu Karadeniz Yeşil Yol Projesi Gerçekleri

yesil-yol-projesi-5

Bilindiği üzere yeşil yol projesinin asıl amacı Samsun’dan Artvin’e kadar uzanan yaylaları birbirine asfalt yol ile bağlamak ve bu bölgelerdeki (turistik) ulaşımı kolaylaştırmaktır.Ancak 2013 yılında başlanan bu proje beraberinde birçok problemi arkasında getirmiştir. Asfalt yolların yapımı aşamasında adeta bir doğa katliamı yapılmıştır . Hani bırakın vurdum duymaz şekilde ağaç kesimini , planlanan yolların yanlarındaki bazı akarsular bile kirletilmiştir. 2015 yılında Tema Vakfı nın çabaları sayesinde projeye danıştay tarafından bir durdurma kararı çıkarılmış olunsada akabinde proje tam gaz devam etmiştir ve bu mahkeme kararıda bir süre sonra askıya alınmış ve bozulmuştur. Bu projenin ihale olaylarına hiç girmeyeceğim .

Yorum Bırak

Bosna’da Savaş Çanları

arnavutluk_bosna_karadag_kosova_makedonya_sirbistan_savas

Geçmişte saltanatlıklar ve kraliyetlerin yani ailelerin arasındaki çıkar savaşları günümüzde, devletlerin arasındaki çıkar kavgalarına dönüşmüş durumda. Ancak ailelerden söz edilmemesi onların da çıkar amaçlı iş görmedikleri anlamına gelmiyor. Geçmişte saltanatlık ve kraliyet ailesi olarak kendi çıkarlarını koruyan aileler gibi günümüzde de kendi çıkarları doğrultusunda hareket eden aileler mevcut. Ama bu aileler eski dönemdeki gibi perde önünde değil, perdenin arkasında yer alıyor. Kısaca kendilerinden bahsedecek olursak, realizmin etkisi ile 2. Dünya Savaşının patlak vermesi ve savaş sonrasında bir daha dünya savaşı yaşanmaması adına ortaya sürdükleri neo-liberalizm akımı ile devletleri arka plana itip şirket imparatorlukları oluşturdular. Yani kurulan düzenin büyük bir kısmı kendilerinin eseridir diyebiliriz. Dünya da yer alan savaşlar, çatışma ortamları, terör örgütleri ve terör saldırıları, ülkelerin devlet mekanizmaları ve küresel sermaye şirketlerinin arasında geçen bir tür post modern harp diyebiliriz. Ancak şunu da bir not olarak eklesek yersiz olmaz, küresel sermaye şirketleri tek bir yapı değil çoklu yapıdır. Kimi zaman yapılan ya da yapılacak olan operasyonlarda müttefik iken kimi zaman da ise birbirlerine operasyon yapabilmektedir.

Yorum Bırak