Tasarım arşivleri | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Kategori: Tasarım

Namı diğer The Million Dollar Homepage

artvertising1

Sene 2005. İngiltere Wiltshire da bir öğrenci olan Alex Tew , Üniversite eğitimini karşılamak için bir yol düşünmektedir. Aklına ilk gelen şey tabikide çağın icadı internette bir site kurmaktır. Aklına dahiyane bir fikir gelir . Planı site 1000×1000 pixel büyüklüğünde bir sayfa oluşturup her bir 10×10 luk pixel bloğunu resimli ve url girişli reklam/ilan olarak satmaktır. Böyle bir reklam veya ilan koyma sistemi ozamana dek görülmediği gibi pixel satışıda daha önce görülmemiştir. Alex Tew bu site için yanlızca 50 euro site açma bedeli ödemiştir ve site amcına ulaştıktan bir yıl sonra şunları söylemiştir :

Yorum Bırak

Eşyaların Bilinmedik Özellikleri

esyalarin-bilinmedik-ozellikleri

Bir çok kullandğımız eşyamızın üzerinde farklı türde özellikler vardır. Bunların neden eşyalarımızın üzerine koyduklarını anlamlandıramayabiliriz. Bazen de süstür deyip geçeriz. Ancak öyle değil. Eşyalarımızın üzerine koyulan her bir özelliğin nedeni ve amacı var. İşte size garip gelebilecek bir kaç özellik.

Yorum Bırak

10 Muhteşem Tuvalet-Banyo Dekoru

Lüks ve temiz bir ev herkesin hayalinde olandır. Yıllar geçtikçe dekorlar ve tasarımlarda değişmeye ve teknolojinin gelişmesine paralel olarak tabiki modernleşmektedir. Konumuz banyo ve tuvaletler. Aşağıdaki modellerden göreceksiniz ki tuvalet-banyo dekorasyonları eskisi gibi değil. Açıkçası evin diğer odalarından farkı yok gibi. Hatta bir yatak eksik diyebiliriz. İşte yeni modern tuvalet ve banyo dekorları.

Beyaz banyo-tuvalet dekorasyonu
Beyaz banyo-tuvalet dekorasyonu
Yorum Bırak

12 Şirin Sokak Resim Tasarımı

Fransız sokak tasarım sanatçısının mükemmel tasarımları bitmek bilmiyor. O OaKoAk takma adını kullanıyor. O sokaklardaki her nesneyi her bir şekli sanatına kullanıyor. Bu kadar güzel tasarımları ortaya çıkarabilmek şüphesiz ki çok fazla hayalperest bir beynin eseri. O St. Etienne sokaklarını güzelleştirmeye çalışan bir sanatçı. Diğer sokak sanatçılarının aksine onun sokak sanatı bayağı önemli ve popülerdir. Onun sokak sanatı küçük dokunuşlar ile ortaya çıkıyor. Zekasını kullanarak minik dokunuşlar ile çok anlamlı ve sevimli eserler oluşturabiliyor.

OaKoAk adlı Fransız’ın o muhteşem eserlerine bakalım:

 

1413833002073_10626833_759151330823852_3432161343492153332_n

Yorum Bırak