Minecraft Deneyimim | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Minecraft Deneyimim

minecraft nedir nasil oynanirHer yerden her kesimden Minecraft da Minecraft diye sürekli duyuyordum. Dedim ne ola ki bu minecraft. Dediler oyun. Baktım internetten, dedim bu nasıl rekor kıran yun grafikler ne biçim. Atari oyunlarında bile böyle kötü grafik yoktu arkadaş. Dediler ama çok sağlam oyun çok derin bir şey. Araştırayım dedim. Araştırdım netten izledim videoları, izledikçe oyun gözüme güzel gelmeye başladı. Kendi kafam da tasarlamaya bile başladım oynarsam böyle şöyle yaparım diye.

Girdim hemen minecraft.net adresine açtım üyelik paypal ile ödedim ücretini. (Normal de kolay kolay oyunu parayla almam) İndirdim oyunu ve başlattım. Survival Mod ile açayım dedim. Başladım amanın kasıyor oyun. Notebook um çok süper değil ama o kadar da kötü değil tabi. 1.6 GHZ amd E2 Vision çift çekirdekli işlemciye sahip, 2GB lık RAM i vardı 4 daha eklemiştim 6 GB RAM. Dedim niye kasıyor. Araştırdım java dan dolayı imiş. Sorun sizde de varsa java.com a girin. 64 Bit kullanıyorsanız 64 Bit için olan javayı indirip kurun. Windows ta bu sorunu yaşadım ama Linux ta canavar gibi çalıştı bu arada.

Neyse efendim oyuna başladım. Kavraması güç ilk anda. Dedilerdi ilk geceyi atlat gerisi kolay herkes ezberlemiş artık bunu. Neyse başladık.Dolanıyorum aylak aylak güya kendime ev yapacağım yer arıyorum. Tabi biz yapana kadar gece oldu ve ilk geceden öldüm. Sinirlendim yeni dünya kurdum. Onda da öldüm mü. 3. kurdum topraktan ev yaptım.ama yatak yok evdeyim dışarda canavarlar geziyor, onları mı bekleyeceğim be dedim kapattım 🙂 Tekrar yeniden kurdum, bu dikişi tutturduk 🙂 Hızlıca gelişmeye başladım. İlerledikçe güzel şeyler çıkartmaya başladım. Koca koca evler yaptım madenlerde dolaştım durdum. O kadar korku oyunu oynadım ama Minecraft kadar ürküten bir oyunla daha karşılaşmadım. Oyun da ki yalnızlık adamı ürkütüyor arkadaş. Hiç beklemediğin anda bir şeyler çıkıyor. Hele o karanlık mağaralar çok ürkütücü olabiliyor. Mağaraların bazıları o kadar yüksek ki bakıyorsunuz yukarıya ucu görünmüyor. Görünce altın kömür demiş iştahınız kabarıyor tabi. Ama sonu bazen hüsran olabiliyor ölebiliyorsunuz 🙁

PC de yetmiyor ben dışarıda da oynarım arkadaş diyenler için 4 küsür dolarlık Android işletim sistemi için

Evimi dere kenarına kurmuştum.Evimin içinden dere kenarına doğru kazdım tünel açtım merdiven döşedim ve suya ulaşana kadar gittim. Sonucunda da böyle yapı çıkarttım.

minecraft su alti evi

Çok ahım şahım bir yapı değil ama minicik kulübe idi bu hale getirdim 🙂 Dışı bu ama altında daha çok tüneller var evin. Biri dağa biri su altında karşıdaki evime camekanlı yol gidiyor.

minecraft 5 katli evim

Dere nin karşısın da bir evim daha var. O eve gece dışarıdan gitmek zor olur diye bende su altından camekanlı bir tünel yapıverdim çokta güzel oldu 🙂

minecraft su alti camekanli yol

Atu
oturanbilge.com

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Kategori: Oyun