Müdavimi olunan bir barın ölmesi

how i met your mother’ın bir bölümünde işlenen konuya paralel olarak sürekli gidilen bir barın çeşitli nedenlerden dolayı gözden düşmesi ve bir daha o bara gidilmemesi üzerinedir. dizide ki olayda tüm ekibin barney’i uyarması ama barney’nin tüm bu uyarıları dikkate almayarak mclarens’ta ki barın garsonuyla aşk yaşaması ve ayrıldıktan sonrada o barın gözden düşmesidir. günlük yaşamda da buna benzer durumlardan dolayı barlar ölebilir. bir barın ölmesinin nedenleri arasında;

-o barda çalışan bir garsonla aşk yaşanması, o ilişki bittikten sonrada sırf o kişi orada çalışmaya devam ettiği için bir daha o bara gidilmeyebilir ve barımız ölür.

– müdavimi olunan bara müşteri olarak gidilir. sonrasında da bir gün o barda işe girip çalışılmışsa eğer işten ayrıldıktan ya da kovulduktan sonra dolayısıyla barımız gene ölür ve o bara tekrar müşteri olarak gitme isteği uyanmayabilir.

-barların ölmesinin bir başka nedeni arasında da sürekli gidilen barın tadilata ve restorasyona girmesi yatar. tadilat bittikten sonra yeni haliyle görücüye çıkan barın beğenilmemesi ve eski halinin dağa güzel bulunması sonucu bar ölür ve bir daha o bara gidilmez.