One Last Thing

I have dream!

Bu film benim gibi ”gerçekçi olup imkansızı isteyen” ve hayallerinin peşinden koşan bütün güruha gelsin.

Beyninde tümör olduğunu ve çok fazla bir ömrü kalmadığını öğrenen Dylan ölmeden önceki son hayal ve dileğini tüm Amerika’ya haykırmıştır: Nikki adlı süper modelle bir hafta sonunu baş başa geçirme dileği vardır. Nikki televizyondan çocuğun bu dileğini öğrenir ve New York’tan Philadelphia’ya ziyaret için gelir. Kısa bir muhabbetten sonra Nikki New York’a geri döner ve Dylan hayalinin peşinden koşmaya başlar ve mermeri delmek için azimle işemeye başlar. Aslında benim bu filmi sevmemde ki amaç aynı hayale odaklanma tutkusudur.

Kendime küçük yaşlarda 25 yaşına gelmeden önce yapılacaklar listesi hazırlamıştım. Daha o sınır koyduğum 25′ine varmama 1 sene kalmasına rağmen ya Allah’ın sevdiği kulu olmamdan, ya şanslı olduğumdan ya da kendi şanslarımı kendim yarattığımdan dolayı kendi imkansızlarımı teker teker gerçeğe dönüştürdüm ve o listenin %95′ini yerine getirdim. Aslında şimdiden kendime 30’una gelmeden yapılacaklar listemi hazırladım bile e inanıyorum ki bu listeninde %100’ünü ölmeden önce gerçeğe dönüştüreceğim. Burada listenin tüm maddelerini deşifre edemeyeceğim ama inanıyorum ki sizde Dylan gibi bir hayalin peşinden koştuğunuz zaman bu lafın mecaz anlamda havada kaldığını değil tamamen realistik özellik kazanarak elle tutulur olabileceğini görecekseniz.

Hayat çok garip bir bileşke. Bu karmaşık ve garip bileşkenin moleküllerini çözebilirseniz eğer işte o zaman gerçekçi olarak Dylan gibi imkansızı isteyebilir ve hayatta olmaz dediğiniz hayallerinizi rüyaya dönüştürebilirsiniz. Zaten imkansız bir dileği dilemeyeceksek dilek tutmanın manası nedir ki? Sevinçliyim ki ölmeden önce Nikki ile olan dileğini gerçeğe dönüştüren Dylan gibi tüm hayal eden ve hayalinin peşinden gerekirse Amerika’ya kadar koşan tüm insanlarda dileklerini bir gün gerçeğe dönüştürürler. Hayat zaten kısa ve sizde Dylan gibi bir gün öleceğiniz günü bilmeden gözleriniz açılır ve kısa hayatta dileklerinizi gerçeğe dönüştürerek mutlu yaşarsınız.

Sjackson

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •