Son Upload Siteleri

hangi upload sitesiAbd de ki SOPA yasası biliyorsunuz ki upload sektörünü derinden sarsmıştı. Bu SOPA yasasını fırsat bilenler de kaçıvermişti fırsattan istifade. Milletin paralarını bile ödemeden kaçmışlardı. Abd güdümlü siteler uçunca Rus güdümlü siteler bir den canlanıverdi. Bunların başında Turbobit ve Letitbit geliyor herhalde. Daha önceki yazılarımda bu siteleri tanıtmıştım sitelerde herhangi bir değişme yok. Sadece Turbobit artık kazanç sistemine kimseyi almıyor. Son zamanlarda girenlerin de PPD (Download başı kazanç) kapalı. Ve Rus siteleri abd gibi ülkelere kapalı olduğu için genel forumlarda engelliler. Bu yüzden bunlara hiç değinmeyeceğim.

PPD daha kolay kazandırdığı için insanlar PPD tercih ediyor ama artık PPD ye para veren site çok az. Aynı zamanda da Paypal ın upload sitelerle çalışmaması ödeme yöntemleri ve vakitleri de sıkıntı yaratıyor.

En bilindik Uploaded vardı fakat Uploaded ın sayımları çok fena durumda. 100 indirmeden 10 unu sayıyor. PPS (Premium Satışları) bile şaibeli bir şekilde sayıyor. Buna paralel Cloudzer diye bir site daha açıldı. O da Uploaded ile aynı şartlarda. Cloudzer de de sayımlar Uploaded gibi. Ve bu 2 sitenin de ne zaman ödeme yapacağı da belli olmuyor. O yüzden bu ikisine de güvenmiyorum ve uzak durmanızı öneriyorum.

PPD (Download başı kazanç) için önereceğim bir kaç site olcak.

Bunlardan 1 tanesi Oteupload. PPS kazançla işe girmişlerdi fakat piyasaya yayılmak için PPD ye geçiş yaptılar. Oranları hakkında bir bilgiye rastlayamadım ama sayımları gayet iyi. Sitenin ne yazık ki FTP si yok. Zoom uploader programı ile de yüklemeyi başaramadım. Ödeme seçenekleri olarak baya geniş.

Secureupload var bir de fakat hiç önermiyorum çünkü download sayfası çok karışık ve kullanıcılar download edemiyor bile 🙂 50 Dolar olacakta paranızı çekebileceksiniz. Ve güven vermiyor. Scriptlerin de bolca hata mevcut. 🙁

Aslında PPD dönemi bitti gitti. PPD den kazanmayı düşünenler varsa bence hiç düşünmesinler bile bu sektörle uğraşmayı.

Tavsiyem PPS çalışmanızdır. PPS de en güvenilir gördüğüm 3 yer var gerisi gene hikaye diyorum 🙂

Bunlardan ilki Luckyshare. Luckyshare de FTP den dosyayı yükleyebiliyorsunuz. Baya hızlı yükleniyor. 50MB görebilirsiniz rahatça 🙂 Bunun haricinde Paypal ve Webmoney ödeme seçenekleri var. 20 dolar olunca paranızı çekebilirsiniz. Genel de Pazartesi günleri istediğiniz ödemeler yatıyor. PPS den %50 kazanabiliyorsunuz. Ama yüksek satış oranı çıkarırsanız %80 lere kadar pay alabilirsiniz. Scripti kendine özgü ve altyapısı sağlam bir yer. Zor dosya siler.

2. olarak Lumfile öneriyorum. FTP’si var ve rahat rahat upload yapabiliyorsunuz. Premium satışı kolay. Abd lilerin çok tercih ettiği bir upload sitesidir.

3. iyi gördüğüm site Ryushare. FTP’si var ve rahat rahat upload yapabiliyorsunuz. Kazançları Euro üzerinden hesaplanır. Premium satışı kolay. Abd lilerin çok tercih ettiği bir upload sitesidir.

oturanbilge.com