Stratejik Abazan | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Stratejik Abazan

günümüz şartlarında bastırılmış cinsel tabularını rahatça doyuramayan abazan bireylerimiz kaleyi fethetmek için çeşitli stratejik planlar geliştirirler. amacına ulaşmak için önüne çıkan engelleri teker teker aşarak gözünü karartmış bir şekilde sanki bir usain bolt edasıyla dört nala hedefine doğru at sürerler. planlarını gerçekleştirirken de yıllar yılı ağızlarda dolaşan artık şehir efsanesine dönüşmüş olan şeylerden medet umarlar.

misal bunun en belirgin örneği ”metalci karılar veriyormuş” lafıdır. er kişimiz bu lafı duyar duymaz aklında bir kıvılcım çakar ve hemen gidip bir tane elektro gitar edinir. tamamen metalci felsefesine uygun olarak asi ve anarşik bir tavır takınan erkeğimiz artık iflah olmaz bir metalcidir. çeşitli dövmeler ve piercingler yapılıp saçlar uzatıldıktan sonra hemen sikindirik bir grup kurarak alemlere akmaya çalışır. genelde çıktığı mekanlar dandik cafe ve barlar olur ki çoğunlukla zaten mekanda çalmaları çok sürmez ve 1 ay sonra kapı dışarı edilirler. üstelik mekan sahibiyle kavga edip paralarını alamadıkları olur ve tüm bunlar yetmezmiş gibi umdukları gibi hatunda götüremezler. arada bir elin beş parmağını geçmeyecek şekilde liseli ergen rockçı bebelerle parklarda barlarda yiğiştikleriyle kalır ki onlarda vermez zaten.

istediği hedefe ulaşamayan abazanımız moralini bozmamaya çalışır ve stratejisini değiştirir. bu sırada hayatın günlük akışı devam eder ve es kaza üniversiteyi kazanırsa eğer önüne yeni hedefler çıkar. daha hazırlığın ilk gününde zebra sürüsüne dalan arslan misali kızların arasına dalan abazanımız bir şeyi unutmuştur. maalesef arkadaşlarını aslan yerken mal mal bakan zebralar sadece afrika da yaşar. canımız türkiyemizin zebraları arkadaşlarını arslana yedirtmezler ve çaldığı kapıların hepsi yavaş yavaş yüzüne kapanmaya başlar abazan kardeşimizin. hazırlık sınıfında veya bölümünde aradığı potansiyeli bulamayan abazan stratejisini değiştirerek bilumum sosyalleşme aracı olan üniversite topluluklarına yazılır. bunların en favori olanı salsa, bachata, tango gibi modern veya latin danslar topluluğudur. bunların yanısıra sırf karı kız ortamı vardır diye ilk toplantısından sonra bir daha standının önünden bile geçmeyeceği efot, fotoğrafçılık, cinema, tiyatro gibi topluluklara da cebinden fazladan üye parası vererek kaydolur. abazanlık stratejisini değiştirerek yeni felsefesini tüm güzel kızlar tikiyse yemişim metal felsefesini üzerine kuran gencimiz tüm bu topluluklara üye olduğu yetmezmiş gibi her hafta üniversite partilerine gitmeye başlar ve alemlere akarak clublarda votka vişneci güruhun aralarına karışır. yeni tikki ama entellektüel havasına bürünen kahramanımız bu yeni akımından da istediği meyveleri toplayamaz ve olan her hafta partilerde, clublarda harcadığı paralara olur. burda da kazara çakma tikki kızlarımızdan bir iki tane oltaya düşürebilirse eğer votkanın etkisi geçesiye kadar kızla yiğişebildiğini kar saymalıdır.

bu tikkilik merceğinden de iş çıkaramayan abazanımızın kulağına bir söz fısıldanır. ”aga spora git spora. ya spora git ya da pilatese. ne hatunlar geliyor bak bizim salonda bir eğitmen var sarışın, ruslara taş çıkartır” gazını alan treleybüsümüz bir koşu spor salonuna yazılır. spora yazıldığı yetmezmiş gibi işine şansa bırakmak istemeyerek kredi kartından fazladan çektirir ve birde pilatese yazılır. sokakta adonis ve hayvan gibi kol kasını gördüğü anda ayaküstü kendisine verecek kızların yeryüzünde olduğunu sanan bireyimizin bu hali biraz normal karşılanmalıdır. kas yapmak için yağları eritirken bir tutamda beynini erittiğini varsayıyorum ben. fitness + pilates için spor salonunda harcadığı zaman bölümünde ve derslerinde harcadığı zamandan daha çok olmaya başlayan abazanımızın vize ve final haftası yaklaşırken üniversiteyi bitirememe korkusuyla tutuşmaya başlar. okulu yıl kaybı olmadan bitirmek zorundadır. yarın bir gün okuldan mezun olduktan sonra bankacı olabilirse eğer daha hayallerini bankacı fantazileri süslemektedir…

Sjackson

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Kategori: Genel