Tanışamayanlar | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Tanışamayanlar

size bir tanıdığımın otobüste gördüğü kızla kesişerek kızla aynı durakta inmeleri ve bir adres sorma bahanesiyle kızla tanışarak sevgili olduklarını söylesem. veya başka bir arkadaşımın tanıdığı, abartısız 7 kişilik erkek grubu arasında ki tek kızla diğer 7 elemana nazire yaparcasına kızla tanışmasını ve kızında bu duruma itiraz etmemesini söylesem fikriniz veya tepkiniz ne olurdu?

aynı zamanda tüm bu tanışan erkeklerin aksine tamamen zıt kutuplarda olarak, bir tek ben ve hemen iki sıra yanımda oturan kızlarla sinemada film izleyişimizi, kızların film bitiminde yanıma gelerek kendilerinin bizzat tanışma çabalarını ama kızların tüm bu çabalarına rağmen benim tanışamamı ve yine başrolde ben olarak fethiye’de dolmuşta giderken ön koltukta oturan ingiliz kızın (ki kendisi belki de britanyanın gördüğü en güzel kızdı) dolmuşa bindiğinden beri beni kesmesi ve artık işin suyunu çıkarıp resmen bana yüzünü dönerek oturmasını ama tüm bunlara rağmen benim yinede tanışamadığımı söylesem. (meraklısına not; ingilizcem iyi seviyededir) tüm bu ve buna benzer nice olay geldi başıma ve her gün onlarca tanışamayan erkek kim bilir belki de hayat arkadaşlarını bu nedenle kaçırıyorlardır. tanrının bu sorundan muzdarip erkeklere bir laneti midir bilinmez ama birçok erkeğin bu sorundan muzdarip olduğu aşikardır.

tanışamayan erkeklerin bir kaç ortak noktaları vardır. bunların en önemlilerinin başında badaklık gelir. (bkz: badak) bir diğer ortak noktaları ”üşengeçliktir”. güzel bir kız gördüklerinde hemen harekete geçmeyerek olayın beyinlerinde muhakeme yapmasıyla fırsatı kaçırırlar zaten. öyle bir tanede tez vardı yamulmuyorsam eğer. 3 saniye içinde kızla tanışmak için harekete geçtin geçtin yoksa beyin düşünmeye başlıyor, düşündükçe de tanışmanın önüne set ve engeller çekiyor. şimdi yanına gitsem ilk ne diyeceğim. hadi merhaba dedim ya beni terslerse. hadi terslemedi diyelim tıkanıp kalıp muhabbeti devam ettiremezsem gibi onlarca soru beyni kurcalar ve siz bu sorularla mücadeleye girişirken tanışmak istediğiniz kız çoktan uçup gider. diğer ortak noktaları ise sosyal fobili olmaları, içine kapanık bir kişiliğe sahip olmaları, asosyalliktir.

tanışamayan erkekler bujileri çalışmayan arabalar gibidir. her ne kadar o arabanın motoru 200 beygir olsa da harekete geçemedikten sonra pek bir anlamı kalmıyor. tanışamayan erkeklerde her ne kadar yakışıklıda olsalar kinetik enerjilerini statiğe çeviremedikten sonra yalan oluyor her şey.

eğer sizde tanışamayanlardansanız üzgünüm ama bu sorundan kolay kolay kurtulamıyorsunuz. beki de birayı ilk bulan adam da tanışamayandır ve ne yapsam da kafam güzel olsa şu hatunla tanışsam diyerek birayı bulmuştur. şaka bir yana da tanışamayandan tanışmak istiyor ama cesareti yoksa level atlamanızın tek yolu alkoldür. yalnız bünyeye yüksek dozda alkol yüklemek bile bazen o bujileri ateşlemeye yetmeyebiliyor. sonuçta kafanızın güzel olmasıyla alkolün verdiği etki tanışamadığınız kızın yanına biraz daha sokulmanızdır. ha normal zamanda da zaten ayıkken kızla tanışmayı bırak yanına bile gidemiyordunuz. alkol aldıktan sonra gene tanışamıyorsunuz sadece biraz daha kıza yakın yerde konuşlanıyorsunuz o kadar. kendini alkol alarak bu durumdan kurtarmaya çalışmanın bir diğer dezavantajı daha vardır o da yukarda bahsettiğim olay barlarda veya clublarda ki durumdur. normal zamanda kampüste veya cafede gördüğünüz hatunla tanışmak için alkol alacak haliniz yok. hoş almak isteseniz bile bakkala gidip biraları alıp gelip onları içerek hafif çakır keyif olmayı beklemek ve tüm bunların sonunda kızın yanına giderek konuşmaya çalışmak için geçen zamanda kız zaten puff olup gider. ha ayyaş gibi yanınızda konyak taşıyorsanız orası ayrıdır.

alkol tanışamayanlar için bir kaçış yolu değildir sadece tanışmak isteyen ama tanışmaya azıcık yaklaştıran kıvama getirir sizi dedik. bu durumdan kurtulmayı istiyorsanız eğer 1 hafta boyunca uygulayacağınız egzersizle bu durumun üstesinden biraz olsa gelebilirsiniz. şimdi bir kağıt kalem alın ve söylediklerimi not edin bakın bunlar sınavda çıkacak ona göre…
-1. ve 2. gün 3 tane rastgele (güzel çirkin olması önemli değil ama siz gene de vasatlardan başlayın) kıza saati sormak.
-2. ve 3. gün kampüste veya yolda yürüyen 3 kızı durdurarak saati sormanızdır. ayrıca özellikle kolunuzda saatinizin olması veya cep telefonunuzu bilerek elinizde tutmanız önemlidir.
-4. ve 5. gün yolda ki kızları durdurarak adres sormanız (güzel kızları tercih etmeniz daha yararlı olur) fotokopiciye nasıl giderim veya vakıfbank nerde gibi
-5. ve 6. gün bir bankta otururken yakınınızdaki veya yanınızdaki en yakın 3 kıza pardon diyerek lafa girmek ve kız arkadaşıma doğum günü için hediye almak istiyorum. ayakkabınız(çantanız veya bluzunuz duruma göre değiştirin) çok güzelmiş nerden aldınız diye soru sorun ve cevabı aldıktan sonra teşekkür ederek oradan ayrılın.

biliyorum bunları yapması söylemesi kadar kolay olmuyor farkındayım ama biraz cesaret kazanmak için bu yapacaklarınızı zihninizde 5-10 kez hayal edin ve yaşayın. yani gidiyorsunuz pardon diyorsunuz saatiniz kaç acaba? sonra teşekkür ederim deyip gidiyorsunuz. eğer hala cesaret toplayamıyorsunuz bir kağıda şunu yazın.
-tanışma becerin olsaydı eğer tanışmak isteyeceğin bütün kızların adını yaz.

Sjackson

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Kategori: Genel