Tavsiye Bilim-Kurgu Dizileri (Bölüm 2) – OturanBilge – Güncel Blog Sitesi

Tavsiye Bilim-Kurgu Dizileri (Bölüm 2)

bilim kurgu dizileri Daha önceki yazım da Stargate serisi, Fringe, BattleStar Galactica serisi ve Terra Nova olmak üzere 5 diziden bahsetmiştim. Yazıya ulaşmak için buraya tıklayın.

Tavsiye edeceğim diğer dizelere geçeyim;

 

 

 

Doctor Who


doctor who. dizisi

Şuan 7. sezonu yayınlanan İngiliz yapımı dizidir. Konu olarak Doktor karakterini oynayan kişi zaman lordu ırkına mensup biridir. Polis kulübesine benzer bir uzay gemisi ile uzay ve zaman da yaptığı yolculukları konu alıyor.

Doctor Who ya bir zamanlar paralel giden diğer bir İngiliz yapımı bilim kurgu dizisi de

Torchwood

torchwood dizisi

Torchwood İngiliz kraliyetine bağlı uzaylı istilalarına karşı dünyayı koruyan ufak bir ekibin adı. Dizide 5-6 kişilik ekibin uzaylılar ile olan savaşlarını anlatıyor. Bazen dizi oyuncularını Doctor Who da da görebilirsiniz. Benim en beğendiğim en etkileyici dizilerden biridir bu. Özellikle Murray Gold ve Ben Foster’ın müzikleri diziyi daha da kaliteli yapıyor. Albümünü kesin dinleyin… 3. sezondan sonra çekilen 4. sezonu Amerikan yapımıdır. Açıkçası 4. sezonu çok sevmemiştim ama genede idare eder tavsiye ederim.

Bir diğer İngiliz yapımı dizi;

Primeval

primeval dizisi

2007 de başladı ve 5 sezon yayınlandı. Geçmiş ve gelecekten sürekli farklı canlıları görebileceğiniz bir dizi. Dizi temel olarak bilimsel bir ekibin yaşadıklarını konu alıyor. Bölge de oluşan zaman kırıklarından gelen canlıların peşinden koşturup duruyorlar. 5. sezona kadar her şey çok güzeldi.

Bu sene Primeval New World olarak Kanadalılar devam ettirdiler ve içine ettiler. 🙂 Dizinin devam edip etmeyeceği henüz belli değil ama Primeval ile Primeval New World ü bir şekilde bağlayacaklar büyük ihtimal…

Bir diğer beğenerek izlediğim yaz dönemlerinde yayınlanan dizi;

Falling Skies

falling skies dizisi

Konusu; dünya uzaylılar tarafından işgal edilmiş, milyonlarca insan hayatını kaybetmiş ve direniş grupları dünyayı tekrar insan kontrolüne almak istiyor. 9 haziran 2013 de 3. sezonu yayınlanmaya başlayacak ve henüz uzaylıların tam anlamıyla ne yaptıkları ne yapmak istedikleri belirsiz durum da. Sürekli bir gizem hakim bu da sürükleyici yapıyor…

2. bölüm olan yazımda şimdilik bu kadar dizi öneriyorum 🙂 Gelecek bölümde bir kaç dizi daha önereceğim…

oturanbilge.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: