Ücretsiz Kullanabileceğiniz 4 Ofis Programı

Microsoft Office iş alanında olsun, akademik hayatta olsun, iş yaşamında olsun olmazsa olmaz programlardan biridir. Microsoft Office yazılımının fiyatlarının da yüksek olması kullanıcıların belini bükebiliyor. Ancak Microsoft Office kullanmaya mecbur değilsiniz. Muadili sayılabilecek daha kolay kullanımı ve aynı kullanıma sahip alternatifleriniz de mevcut. Hata bunların bir kaçı açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz. Ayrıca Windows’un yanı sıra MacOS ve Linux dağıtımlarında da kullanılabilir.

4) WPS Office

WPS Office Ücretsiz ve ücretli olarak 2 versiyon olarak sunulmaktadır. Gerekli olan tüm ofis uygulamalarını içinde barındırmaktadır. Mobil cihazlara da kurulum yapılabilmektedir. Diğer ofis uygulamalarından farkı olarak içinde PDF okuyucu bile yer almaktadır. Bulur (Cloud) teknolojisi ile tüm cihazlarınızda aynı anda senkronizasyon sağlayabilirsiniz.

3) Free Office

Softmaker’dan Free Office son dönemlerde Linux dağıtımlarına da entegre olarak gelen eksiksiz bir ofis uygulamasıdır. Windows, Mac, Linux ve Google Android versiyonları mevcuttur. Ücretsiz şekilde sitesinden indirilebilir.

2) Open Office

Açık kaynak kodlu olan Open Office uzun yıllardır Linux dağıtımlarını kullananların tercih ettiği tüm ofis programlarını içerisinde barındıran bir ofis yazılımıdır. Windows, Linux ve MacOS işletim sistemleri ile uyumludur. Sitesinden ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

1) Libre Office

Libre Office Linux dağıtımı kullananların en çok tercih ettiği ofis yazılımıdır. Linux dağıtımlarının büyük bir kısmı Libre Office yüklü olarak gelmektedir. Microsoft Windows’a benzer nitelikleri taşır. İyi bir muadili diyebiliriz. Windows, Linux ve MacOS işletim sistemleri ile uyumludur. Sitesinden ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.