Uzaylılar ve UFO’lara Yüzeysel Bakış

ufo-uzaylilar-var-mi-gercek-miÇok tartışılan konulardan biri uzaylılar. Çoğu insan günümüzde artık kabulleniyor ama kabullenmeyenler de oldukça fazlalar. Kabullenmeyenlerin büyük kısmı aslında korktukları için kabullenemiyorlar bundan kendileri de farkında.

Şöyle bir düşünmenizi istiyorum. 250 milyar yıldızın bulunduğu bir galakside yaşıyoruz. Ve bizim galaksimiz gibi daha fazla ve daha az yıldızlı şu ana kadar tespit edilebilen 200 milyar galaksi var. Bu muazzam rakamların karşısında insan oğlu şaşırıp kalıyor.

Bunu biraz size görsel olarak canlandırmak isterim:

Gördüğünüz gibi aslında evrende bir toz tanesi gibiyiz. 🙂

Peki her yıldızın etrafında dönen gezegenler var mı? Hayır hepsinde yok. Ayrıca bizim bunları tespit edebilecek tam bir teknolojimiz de yok.

Bir de insanların yanlış algıladığı bir şey var. Bir hayat olması için oksijen ve su şartının olması gerekmiyor. Okyanus dibinde ve yine okyanus dibi yanardağ gazlarının çıkış yerlerindeki bize zehirli olan sular da ve yine bazı doğal asitli su alanlarında bakteriler keşfedildi. Yani canlılar bizim zehirli diye adlandırdığımız ama onların yaşam alanı olan türlerden de oluşabiliyor. Yani bir sülfür canlısı da olabilir bu. Torchwood ya da Stargate izleyenler bu dediklerimi daha iyi anlayacaktır.

Dünyamızda sürekli görüldüğü iddia edilen UFO diye adlandırılan (Türkçe açılımı kimliği belirsiz nesne) şeyler de illaki içerisinde bir canlı var diye bir şey söz konusu da değil. İnsanların bile kendi insansız uçakları varken onların niye olmasın dimi?

Peki biz onlardan haberdar olduk. Gezegenlerine gitmeye kalkışsak gidebilir miyiz? Yıldızlar arası mesafeler ışık hızıyla bile milyon yıl sürebilmekte. Işık hızıyla bile yol alsak imkansız kısacası. Şuan ki teknolojimiz ile bu çok zor.

İnsanlar mevcut düzenle beraber dünyayı bir kapalı kutu haline getirmiş ve kendi kendini yok etmekle birbirlerinin üzerine basıp yükselmeyle uğraştıkça ilerleme değil gerileme kaydedecektir. Tarih bunu hep göstermiştir. İllaki medeniyet sürekli teknoloji bakımından ilerleme göstermemiştir. Bazı durumlarda gerilemeler yaşanmıştır.

Yazımızın sonuna gelirken bundan bir kaç yıl öncesine ait güneşimizin kenarına gelip sanki güneşin enerjisini emen bir kaç cisim tespit edilmişti. Yorum sizin: