Last Vegas – OturanBilge – Güncel Blog Sitesi

Last Vegas

Las Vegas’ta olan Las Vegas’ta kalır!

Elinize bir kağıt kalem alın ve 70 yaşınıza geldiğinizde ”yapmadığınız” şeylerden mutsuzluk duymamak için 5 yıl içinde yapılacaklar listesi hazırlayın. Tansiyon haplarınızı alma veya insülin iğnelerinizin vurulma vakti gelesiye kadar da, işte o zamana kadar da yapmak istediğiniz her ne varsa onu yapın. Barda sabahlara kadar dans etmek olsun, oğlunuzla içmek olsun, kareoke gecesinde şarkı söylemek olsun ya da 4 yakın arkadaşınızla Las Vegas’ta bekarlığa veda partisi olsun…

İçinde bulundurduğu harika esprileri, muhteşem Vegas görüntüsü, komik 50 Cent muhabbeti dışında kadrosunda elinde tuttuğu 4 baba oyuncunun hatrına bile izlenecek bir film olmuş. Bence filmin tek handikabı Morgan Freeman, Micheal Douglas, Robert De Niro’nun yanına Kevin Kline dışında Jack Nicholson daha çok yakışabilirdi. Zamanın su gibi akıp gittiği yıllarda, son zamanlarda Sylvester Stallone’nın Cehennem Melekleri filmiyle başlattığı akım sayesinde büyük yıldızların aynı filmde buluşması olayı çok hoşuma gitmektedir. Filmimizde de bu 4 dört yaşlı kurt Las Vegas’ta bir çok macera yaşarlar ve bu maceralar oldukça komiktir. Filmi izlerken ister istemez insanın aklına aynı konuda paralel ilerleyen The Hangover filmi gelebilir ama sizi temin ederim bu filmde diğeri gibi 10 üzerinden 10 puanı hak etmektedir. Filmi beklentinizi çok yüksek tutarak izlemeyin zira adamlar filmi eğlenmek için çekmişler çünkü kimi sahnelerde ki esprilerde rol dışında gerçekten gülüyorlar. Bu tip filmler başarıya üne doymuş oyuncuların hem keyif almak hem de iş yapmak için yaptığı filmlerdir. Oyuncuların oynarken keyif aldığı o kadar belli ki biz izleyiciler olarak de keyfe ortak oluyoruz. Belki 20 sene sonra dünyadan göçüp gidecek bu dört oyuncuyu bir arada görmek için mutlaka izlenmesi gereken filmdir.

Son notlar olarak, benim özel hayranlık beslediğim Morgan Freeman’ın pencere sahnesi ve kırmızı takım elbiseyle pistte dans etmesi, dörtlümüzün havuz başındaki jürilik yaptığı sahne, saç ektirme geyiği, ölmeden önce Las Vegas’a gidilmesi gerekliliği, Geleceğe Dönüş filminde ki Clara Clayton’ı görmek ve son olarak filmin adı bile benim en çok sevdiğim harf oyunlu cin espriden oluşmaktadır; Last Vegas.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: