Web sitenizi Yabancı Dile Çevirmeniz İçin 5 Sebep

Her geçen gün kişisel ya da kurumsal web sitelerinin sayısı muazzam ölçüde artmaktadır. Bu sitelerde işinizin tanımını yapabilir, kendinizin tanıtımını yapabilir, hobilerinizi paylaşabilir, fotoğraflarınızı paylaşabilir, iş bulmak için bile kullanabilirsiniz. Hatta kurduğunuz web siteleri aracılığıyla kendinizi geliştirebilirsiniz.

Yaklaşık 2 Milyara yakın web sitesinin yayın yaptığı bilinmektedir. Kurumsal veya kişisel web sitenizin bu siteler arasından sıyrılması için birkaç yöntem deneyebilirsiniz. Özellikle içerik girerek güncel olmanız gerekmektedir. Ardından bilgilendirici yayınlar yapmanız gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra internet sitenizi diğerlerinden ayırabilecek basit bir taktik daha var. O da sitenizin yayım dilini İngilizce gibi yaygın kullanılan bir dile çevirmek.

Web sitenizi başka bir dile çevirmeniz için işte size 5 Sebep.

1- Yurt Dışına Açılma Fırsatı Yaratır

İş görüşmelerine gittiğinizde ileri seviye de İngilizce biliyorum diyebiliyorsanız ve kişisel bir web sitesine sahipseniz yapmanız gereken ilk şey dil tercihlerinde İngilizceyi eklemek olacaktır. Uluslararası şirketlerden iş alma ihtimalinizi bu şekilde arttırabilmeniz mümkündür. Ya da beyaz eşya distribütörlüğü yapıyorsunuz internet sitenizin dil bölümüne Almanca tercüme hizmet alarak Almancaya çevirmeniz firmanızı ön plana çıkaracaktır.

2- Kurumsal Bir Görünüm Kazandırır

Birden fazla yabancı dili destekleyen site yapısı ilk bakışta sizin için bir avantaj sağlayacaktır. Çoklu dil ile yayın yapabilmenin bir getirisi ise prestij sağlamasıdır. Şirketinizin web sitesinde çoklu dilin desteklenmesi sayesinde ülkenizden gelen kullanıcıların daha fazla vakit geçirmesine imkan sağlamış olursunuz.

3- Yurt Dışından Takip Edilmenizi Sağlar

Uzmanlık alanınıza göre yazı yazıyorsunuz veya fotoğraf paylaşıyorsunuz hiç fark etmez yabancı dilde yayın yapıyor olmanız sayesinde yurt dışından birçok kullanıcı sitenizi ziyaret edecektir. Hatta yerelleştirme ile direkt bölgesel olarak hedef kitlelere hitap etme şansınız olacaktır.

4- Tüm Dünyaya Hitap Etme

Bunu bir dil ile yapabilirsiniz. Uluslararası dil olarak kabul edilen İngilizce sayesinde Google aramalarında artık İngilizce sonuçlarda da yer alacağınızdan global bir rekabetin içine girmiş olursunuz. Eğer bu rekabetten başarılı çıkabilirseniz önünüzde durabilecek hiçbir engel yoktur demektir. Web sitesi tercüme ile başka ülkelerdeki insanlara ulaşarak işlerinizi büyütmeniz akıllıca olacaktır.

5- Rakiplerinizle Aranızda Bir Fark Yaratır

İş yaptığınız sektörde rakip firmalarla aranızda fark olmasını istiyorsanız dil üzerine yoğunlaşmanızı öneririz. Çünkü artık insanlar bir konuyu danışmadan önce web siteleri ziyaret ediyor. Buralardan bilgiler alıyor. Yani web siteniz sizin için bir pazarlama aracı olduğu kadar bir danışma görevi de görmektedir. İlk bakışta insanları etkilemek için çoklu dil destekli web siteleri kurmak rakiplerinizle aranızda fark açmanızı sağlayacaktır.

Kaydet