Yurtta Kalmanın Faydaları

yaşayanlar için güzel bir deneyimdir. üni hayatımda ilk sene yurtta kalmıştım, kyk devlet yurdunda. yurt hayatı bazen ve bazı bazı hayatı öğretebilir size. kız yurtlarında ki geyik ve muhabbet durumunu bilemem ama her erkek yurdunda yaşanan ve yaşanacak olan geyik ve muhabbetin güzelliğine değinmeme sanırım gerek bile yoktur.

-yurtta kalmak iyidir çünkü; müzik ruhun gıdası derler ve müzik dinlemeden bir gün geçiremeyenler eğer 2 hafta müziksiz kaldıklarında arkadaştan alınan mp-3 player da 5 dakka bile olsa dinlediği müziğin zevkini başka hiçbir konserde veya gece kulübünde alamaz.

-yurtta kalmak iyidir çünkü; gece yemeklerin bittiği, kantinin kapandığı ve dışarı çıkmanın yasaklandığı saatte aç kalarak yatmışsanız eğer omzunuza dokunarak sizi uyandıran arkadaşınızın verdiği çeyrek parça kuru ekmekte arkadaşlığı, insanlığı ve paylaşımı öğrenirsiniz.

-yurtta kalmak iyidir çünkü; yaz kış 7/24 sıcak su ve sıcak ortam olduğundan boxerlarla dolaşabilirsiniz.

-yurtta kalmak iyidir çünkü; yurtta kirli tuvaletten ve odadan çıkan 2 tane lağım faresine speedy gonzales diyerek isim takabilir, arkadaşlarla fare avlamaya çıkabilir, haftalarca dillendirilecek geyiğe malzeme bulabilirsiniz. öyle rezil bir durumda bile geyik yapıp o durumla eğlenebilirsiniz.

-yurtta kalmak iyidir çünkü; gittiğiniz üni partilerinden yurda sabahın 5inde dönüp, o saatte fırından yeni çıkmış taze ve sıcak ekmeği alıp odaya çıktığınızda -bugün hala daha gizemini çözemediğim bir şekilde- arkadaşınızın o sarhoş kafayla, daha pantolon ve ayakkabısını çıkarmadan o kafayla nasıl üst ranzaya çıkıp sızdığını anlamakla görebilirsiniz.

yurt ortamında çoğunluğun bahsettiği gibi banyoların temiz olmaması, tuvaletlerin kirli olması, açlık ve çamaşır yıkama derdi olmadı mı oldu tabiki ama bu gibi konular o kadarda büyütülecek bir sorun değildir. arkadaşlara yurtta ders çalışmak, sapıtmak, sabahlara kadar muhabbet etmek başka bir keyiftir.