Aref Saçmalığı

Bir Aref saçmalığıdır gidiyor ülkemizde ne yazık ki.Yaptığı gösterileri izlersin alkışlarsın tamam ama izledikten sonra fanatikleştirirsen, olayı olay saçmalığa gelir.Elbet bunda da gene basının yönlendirmeleri var.Maksat gündem oyalansın insanlar kafalarını bu tür saçmalıklara yorsun.

Aref in yaptığı gösterileri TV de hiç izlemedim.Hatta insanlar sosyal paylaşım sitelerinde Aref diye bahsediyorlardı, “nedir bu” diye araştırdım! :biggrin: Google de arama yaptım da öğrendim.Gösterilerini de yine sosyal paylaşım siteleri sağ olsun izleme fırsatı buldum, hatta bu illüzyonların nasıl yapıldığını anlatan kişilerin hazırladıkları videoları da izledim.Anlamadığım nokta ise, bu illüzyon gösterilerini izleyenlerin kendilerini nasıl bu kadar kaptırıp fanatikleşircesine, gün boyu tartışıp durmaları. Durumun böyle olmasına neden olan şey insanların illüzyonnun ne olduğunu bilmedikleri.Yada bu tür gösterilere alışık olmadıklarıdır.

Bu tür gösterileri hatta daha büyüklerini yapan yüzlerce illüzyonist var.Mesela büyük usta Türk illüzyonistimiz  Sermet Erkin…Çocuk yaşta bir kaç gösterisini canlı izleme fırsatı bulmuştum.Onun gösterileri Aref kardeşimizden daha profesyoneldi tabiki.Ve dünyanın 1 numaralısı kabul edilen ve bir ara Türkiye ye de geldiğinde büyük ses getiren David Copperfield…Amaç karşılaştırma değil zaten, insanlar bu kişilerin gösterilerini izlerse ve araştırıp bilgi edinirlerse ortada bu kadar abartılacak birşey olmadığını görecektir.

Ayrıca en şaşırdığım nokta üniversite okumuş hatta üniversite öğrencisi olan arkadaşlarımızın bu gösterilere inanıp “gerçekten yapabiliyor doğa üstü yetenekleri var” gibi söylemleridir! Bu ne kadar rezil ve utanç verici bir durumdur! Kişi üniversite okuyor ama Aref in ruhunu çıkardığına inanıyor yada oğa üstü yeteneklere sahip olduğunu sanıyor ! Ulen adam illüzyonist başka birşey değil! Yazık gerçekten çok yazık…

Ve son söylemek istediğim şudur.Böyle Aref in Maref in yaptığı gösteriler yetenekse 6 kişilik aileyi 500 TL ile geçindirmek nedir? Bana göre asıl yetenek bu ülkenin bu şartlarında 500 TL kazanıp ailesini geçindirmeye çalışan adamın yaptığıdır. Şaşırıp konuşacaksanız günlerce tartışacaksanız gidin bu konuyu tartışın…

Atu

Sacamalama.Org

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •