Battleship: Bahriyeli Uzaylım! – OturanBilge – Güncel Blog Sitesi

Battleship: Bahriyeli Uzaylım!

Öncelikle amiral battı oyunundan feyz alınarak yapılan ve işin içine uzaylıları katarak harika bir senaryo ve film olabilecekken bir cacık olamayan yazık olmuş bir filmdir. Başlangıçta işin senaryo kısmına giydirecek olursam eğer;

-Bre yönetmen bozuntusu. Hadi filmin başında bir ”et dürüme” tav olan kızla adamı aşık ettin ama bu adam orduya katıldıktan sonra hangi arada subay rütbesini aldı, hangi ara savaşçı asker oldu da gemi yönetecek hale geldi. Filmin ortasına doğru bu adamın filmin başında kızı tavlamaya çalışan sakar salak olduğunu anca fark edebildim.

-Tamam uzaylılar sana saldırdı güzel bir atraksiyon ama elinde onlarca ülkeden 100’lerce donanma ve gemiler varken sen neden koca filmi 3 gemiyle bitirdin. Koskoca Liam Nelson ve 100’lerce donanmaya maçı yedek kulübesinden seyreden Genç Semih muamelesi çektin? Denizde ki meydan muharebesinde kapıştırsana zuzaylılarla onlarca fırkateyni.

-Bir lafımda Rihanna gibi ünlü bozuntularına. İki kıytırıktan şarkı yaptınız diye neden burnunuzu Hollywood’a sokuyorsunuz ve sinema filmlerinde oynuyorsunuz?! Ömrü hayatımda Rihanna’nın oynadığı bir filmi de izledim ya..!

-Radarları kapatarak karanlıkta tıpkı amiral battı oyununun hissini yaşatmaları güzel olmuş ama bu da çok tadımlık kalmış. Filmin esin kaynağı olan oyunu filmde çok kısa tutmuşlar.

-Bu filmde tasvir edilen uzaylılar ”Dünyalar Savaşı’nda” gördüğüm uzaylılardan daha da beter bir şekilde yaratılmış.

-Uzaylılarla bir insanı neredeyse yağlı güreşle dövüştüren yönetmene de ayrı bir sövüyorum.

-Koskoca bilmem kaç tonluk bir savaş gemisine el freni çektirip Angara bebelerinin Şahin’i gibi yanlattınız ya vallahi pes!

-Tamam anladık uzaylılar dünyayı istilaya gelmiş ama neden gelmişler? Amaçları ne? Neden diğer uzaylılara bizim aracılığımızla mesaj göndermek istiyorlar? Neden koskoca uzaylılara ”su çok güzel gelsene” veya ”dünyada kızlar teklif ediyormuş” olayı çektiriyorsun?!

-Son olarak Nusret Mayın gemisinin gavur versiyonu olmuş. Seyit Onbaşı’nın Çanakkale Savaşı’nda yaptığını 5 tane Amerikan denizci zor yapıyor. Filmin tek sevdiğim yanı bu oldu. Bizim Seyit Onbaşıya selam çakmışlar.

Yıllardan sonra savaş gemilerinin şovuna yönelik bir film çekiliyor yetmiyor işin içine birde uzaylılar katılıyor ve insanoğlu bu filmden bir başyapıt beklerken ne yazık ki harcanan bir film ve 2 saat geriye kalıyor. Otur 0!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: