Booking’in kapatılma sırrı GezilecekYerler.Com farkıyla anlaşıldı

Ülkemiz güne Türkiye’nin ve Dünyanın en büyük otel rezervasyon sitesi Bookingin geçici olarak erişime kapatılacağı haberini Gezilecekyerler.com farkıyla öğrendi.

Ülkemizde seyahat acentaları birliği olan Türsabın, haksız rekabet gerekçesiyle açtığı dava sonuçlandı ve Booking ülkemizde geçici olarak erişime kapatıldı. Tabi bu işlem ve ceza süreci sadece Türkiye’de geçerli olacak. Yani Türkiye’den siteye giriş yapan kullanıcılar oteller konusunda arama yaptığında herhangi bir sonuca ulaşamayacaklar. Fakat Dünyanın diğer ülkelerinde arama yapan kullanıcılar tabi ki herhangi bir sıkıntı yaşamayacaklar. Birde siteden bugün yapılan açıklamada, kararın temyizi için bir üst mahkemeye gidileceğini ve daha önceden rezervasyon yapılan otellerde yer ayırma işleminde herhangi bir sıkıntı olmadığı açıklandı.

Türsab ve Booking arasında ki haksız rekabet davası daha uzun bir süre devam edeceğe benzemektedir. Konunun birde diğer bilinmeyen tarafını ise ” Booking kararı siyasi mi? ” başlıklı yazımızda bizde anlattık. Mutlaka o yazımızı okumanızı öneriyoruz. Sitenin erişime kapatılması ucuz otel arayan herkesin canını çok sıkacağa benzemektedir.