Çakma Sanatçılar

Çakma sanatçıları hergün görebilmemiz mümkün.Gerek sosyal medyada gerek basında her yerde karşımızdalar.İki şarkı okuyup kendini sanatçı zanneden kimseler de cabası.Hepsine acıyorum yazık…

Ayrıca bir de korsan a hayır modası çıktı.Neymiş efendim çok emek veriyorlarmış.Bu yüzden de hakllarını vermemiz için müzik marketlerinden orjinal albümlerini satın alacakmışız…

Kişi sanatçıyım diyor ama gözü para da! Gözü para da olan kimse gidipte sanatçıyım naraları atmasın hiçbir yerde! Tüccarsınız kardeşim siz tüccar! Bu ülkede herkes sizler gibi bir gecede bir gece kulübünde binlerce TL yemiyor! Asgari ücretle kıt kanaat geçiniyor insanlar bir de senin albümüne mi para verecek! Adam aç ulan aç! Müzik ruhun gıdasıdır ama bedenin değil… Ha parası olmayan beni dinlemese de olur diyorsanız o zaman bunu açık açık karsan a hayır derken dile getirin. Getirin ki sizlerin gerçek yüzünü halk görsün bir güzel suratınıza tükürsün!

Son şımaran paragözlerden biri olan Cem Yılmaz ı gördük basın da. Ne diyordu Cem Bey gösterisini cep telefonuyla çeken genç kardeşimize:

“Niye çekiyorsun utanmaz adam sen Robin Hood musun? Çekip internette koyacaksın. Emeğime saygın yok mu senin? Ben hayır işlemeyi bilmiyor muyum? Sen ve senin gibiler kim oluyorsunuz da adıma hayır yapıyorsunuz?”

Para insanları ne hale getiriyor görüyoruz… Çekip internete koysa ne olacak be!? Benim kendi gösterim bu diye üzerine mi konacak? Çekip internette paylaşsa ne olacak adam bundan senin gibi binlerce dolar mı kazanacak? Herkesin gösterilerinize verecek 50-100-150TL gibi paraları yok! Ben okuduğum üniversitede 1 haftasını 10TL ile geçinmeye çalışan adamlar gördüm Cem BEY!!! Sen bu gösteriyi DVD yapıp satsan bile onu alamayacak insanlar var! Paraları yoksa beni izlemeyede hakları yok diyorsan, çık bunu delikanlı gibi söyle. Dediğim gibi az evelde böyle düşünen çakma sanatçılar varsa çıksın ve şerefli bir şekilde parası yoksa eserlerimiz de yok! desinler!

Türk Dil Kurumu ndan sanatçı kelimesinin anlamına bakalım:

1-Güzel sanatların herhangi bir dalında yaratıcılığı olan, eser veren kimse, sanat adamı, sanat eri, sanatkâr, artist

2-Sinema, tiyatro, müzik vb. sanat eserlerini oynayan, yorumlayan, uygulayan kimse

Karşılığında para alan yazmıyor çok şükür şimdilik :biggrin:

Bir de tüccar ın anlamına bakalım:

1-Ticaret yapan, ticaretle uğraşan kimse, tacir

Demek ki neymiş bu korsan a hayır naraları atanlar sanatçı değil tüccarlarmış…

Bir de MUYAP diye bir oluşum var… Zırt pırt o bu siteyi kapattırır dururlar. Fizy gibi dünyaca ünlü Türk girişimcilerin sitesini kapatarak tamamiyle büyük bir rezilliğe imza atmış oldular. Tebrik ediyorum burdan kendilerini.

Atu

oturanbilge.com

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •