Erkeğin hayatında kadının yeri ve önemi

kadının erkeğin hayatında kapladığı yer ve erkek açısından kadının önemi sanıldığından da önemlidir. ataerkil olarak yaşadığımız günümüz toplumunda bile tüm örfümüz, adetimiz, geleneklerimize bakıldığında erkek egemenliği hissedilsede aslında bu tamamen yanlış olup erkeklerin dünyası tamamen kadınların üzerine kurulmuştur. adem ile havva zamanına kadar uzanan süreçte adem sırf havva için o elmayı yiyerek cennetten kovulmaya razı olmuştur.

günümüzde her ne kadar doğruluğu su götürmez bir gerçek olsada erkeklerin kadınlara yakınlaşma amacı cinsel ihtiyaçtır. yalnız, sevişmek 5 dakika sevmek bir ömür mottosu sadece şarkı sözünden ibaret olmadığı gibi erkeklerin hayatında, kkadına verdiği değerin altında ki yegane amaç sexuel yaklaşım değildir. sexten sonra gelen psot education sendromundan daha da ilerde ki gelecek zamanda erkek kadınına ihtiyaç duyar. sadece sevişti bitti diye düşünemez. olayı basit tabire indirgersek eğer en gözle görülür örnek olarak yanınızda bir kadın olmadan bazı mekanlara giremezsiniz. damsız girilen bir yere gitseniz bile siz ve yanınızda ki 3 sapla toplam 4 erkek görüntü kirliliği yaratır. erkek erkek takıldığınız masada her ne kadar kendinize itiraf edemeseniz bile erkek muhabbetinde laf dönüp dolaşıp ”kadına” gelir.

bir erkeğin hayatında kadın olmasının önemini sadece mekana damsız girme yetiyisiyle açıkladığım ve sırf barlara damsız girmemk için hayatımızda bir kadın olmalıdır gibi bir sığ açıklama, bu sığ açıklamayı yapacak kadar da sığır birisi değilim. bir piramit zincirinin en alt tabakası gibi olan bu örnekte ki gibi kadın olmaksızın erkekler bir hiçtir.

truva savaşalrını duymuşsunuzudr. 10 yıldan uzun süren o savaşlar kimin için çıkmıştır? onbinden fazla erkek ve 2 koca imparatorluk kimin için çarpışmıştır? helen için değil mi? ve evet helen de bir kadındır. daha bunun gibi nice örnekte görüldüğü üzere kadınlar erkeklerin dünyasında çok önemli bir yerdedir.

sıcaktan kavrulmuş cayır cayır yanan afrika topraklarında ki rekabet ortamının sadece orada olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. orada ki rekabetçi ortamda arslanlar ceylanları yiyerek aç kalmıyorlar ve karınalrını doyuruyorlar. peki aynı rekabet ortamının belki daha da sert ve acımasız olanının günümüz toplumunda erkekler arasında aşandığını biliyor muydunuz? bir kadını elde etmek için verilen rekabet çok acımasızdır. sistemin erkek aktif, kadın pasif olur. erkekler teklif eder, kadınlar o teklif arasından en iyisini seçer üzerine kurulduğundan bu ssitemde ve sert rekabette zafere ulaşan erkek birey açısından kadının verdiği önem katlanarak artmaktadır. kadını elde eden ve hayatına sokan erkek en minimal katkı olarak mutlu olur ve sabahları kalktığında mesaj atacağı ve hayatında yaşayacağı o gününe anlam katan bir kadını olduğu için şükreder ve mutlu olur. bu minimal katkıda bile görüleceği üzere kadın çok önemlidir. bir başka noktada kadınlar erkekleri doyuran varlıklardır. kadınlar olmasa erkekler aç kalırdı. kadınlar olmasa erkekler aşkı tatamazdı. kadınlar olmasa erkekler başını göğsüne yaslayacak birilerini bulamazdı.

son olarakta belki bir bardak süt için inek satın alınmazdı ama unutulmamalıdır ki o süt halihazırda inekten elde ediliyordur siz bir bardak süt için ister inek satın alsanız da almasanızda.